1. kolejka PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej

, poniedziałek, 2 października 2017

Najlepsza z możliwych inauguracji w wykonaniu Akademii Zapasów Supra Brokers. Wrocławianie pokonali wicemistrzów Polski poprzedniego sezonu Krajowej Ligi Zapaśniczej, zespół Unii Racibórz, i na starcie nowych rozgrywek objęli prowadzenie w grupie B.

avatar
AZ Supra Brokers Wrocław pokonała w Raciborzu miejscową Unię, a swoją walkę wygrał między innymi Rosjanin Zelimkhan Minkailov (w niebieskim) (fot. KMZ-zapasy.pl)

Akcje ekipy Józefa Tracza i Juliana Kwita poszły mocno w górę przed nową kampanią, AZ Supra Brokers dokonała bowiem w ostatnich miesiącach znaczących wzmocnień, które dały o sobie znać w minioną środę. Konfrontacja, inaczej niż przed rokiem, rozpoczęła się od walk kolosów w stylu klasycznym. Lepiej w mecz weszli miejscowi, w wadze 130 kg tegoroczny mistrz kraju Łukasz Banak uległ nowemu nabytkowi Unii, Siarheiowi Starubowi. W kolejnym pojedynku do remisu doprowadziła Holenderka Jessica Blaszka, która w wadze 48 kg pokonała młodą Agatę Walerzak. Pierwszą serię zakończyło starcie Adriana Hajduka i Zalimkhana Magomedsultanova w stylu wolnym. Lepszy był zapaśnik Unii, który mimo że po pierwszej akcji został zepchnięty przez Rosjanina za matę, zdołał pokazać doświadczenie i wykonać skuteczne ataki w pierwszej i drugiej rundzie. Wrocławianie dopiero się jednak rozkręcali, swoje batalie wygrali Dawid Kareciński i Ukrainka Tetiana Kit, ale na ripostę nie musieli długo czekać. Wynik z nawiązką – po serii wózków – odrobili Andrzej Sokalski oraz Mateusz Wolny i na dwie walki przed końcem team z Raciborza objął prowadzenie 15:13. O końcowym zwycięstwie przybyszów ze stolicy Dolnego Śląska zdecydowali obcokrajowcy (co nie może dziwić, w składzie AZ Supra Brokers znalazło się zaledwie czterech Polaków). Najpierw na łopatki swoją rywalkę położyła Czeszka Adela Hanzlićkova, a szans Sebastianowi Jezierzańskiemu nie dał Rosjanin Zelimkhan Minkailov. AZ zrewanżowała się więc Unii za dwie porażki w premierowym sezonie KLZ. Pierwsza seria spotkań dostarczyła masę emocji, choć patrząc na zestawiania personalne uczestników, nie można się temu dziwić.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 10 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment