Akcja #graMYdlaKOSZAROWEJ zakończyła się sukcesem

Aleksandra Szumska, czwartek, 16 kwietnia 2020

- Z nieukrywaną radością i wzruszeniem chcielibyśmy w kilku słowach podsumować to, czego dzięki wielkim sercom ludzi dobrej woli udało nam się wspólnie dokonać w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ – czytamy w komunikacie prasowym Gwardii Wrocław – pomysłodawcy akcji.

avatar

Klub w porozumieniu i we współpracy ze swoimi partnerami ruszył z akcją #graMYdlaKOSZAROWEJ 29 marca 2020. Akcja miała dwa filary – zbiórka indywidualna i biznesowa.

Celem pierwszego była zbiórka pieniędzy na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

 Znany wszystkim pod nazwą „Szpital przy Koszarowej”, to jeden z najnowocześniejszych i najlepszych szpitali specjalizujących się w leczeniu chorób zakaźnych w Polsce. W sytuacji, w której przyszło nam zmagać się z przerażającymi konsekwencjami pandemii COVID-19, nie miał i wciąż nie ma dostępu do niezbędnego minimum sprzętu, który umożliwiłby im bezpieczniej i bardziej komfortowo wykonywać swoją codzienną, ciężką pracę. Każdego dnia i nocy lekarze oraz personel medyczny walczą o zdrowie i życie naszych rodzin, przyjaciół i znajomych, tymczasem brakuje im maseczek, kombinezonów, fartuchów, ochraniaczy, czepków czy przyłbic.

 

I to właśnie dla nich nadeszły z pomocą setki ludzi, którym nie jest obojętny los innych nawet wtedy, gdy tragedia nie dotyczy ich osobiście. Ludzi, którzy wierzą w siłę, determinację i szanują poświęcenie zespołu medycznego Szpitala przy Koszarowej. Rozumieją, że ich wsparcie może im pomóc godnie i bezpiecznie realizować misję, jaką mają do spełnienia. Wszystkie środki pochodzą od indywidualnych darczyńców oraz małych przedsiębiorstw, które solidarnie wpłacały pieniądze na konto zrzutki, m.in. Zdrowe do Domu, SportsMedic, Homeland, Grabowski i wspólnicy, Follow Me, G7 Invest czy Lending Fund.

- Chcielibyśmy jednocześnie dodać, że choć my wypłacamy pieniądze zebrane w ciągu 14 dni, by jak najszybciej pomóc szpitalowi, akcja cały czas trwa i każdy może wciąż wpłacić dowolną kwotę od siebie – zapowiadają władze Gwardii Wrocław.

 

Równolegle obserwowaliśmy, jak wrocławski biznes się ze sobą w tych ciężkich czasach integruje. Jak prezesi dużych i średnich przedsiębiorstw potrafią porozumieć się ze sobą w ważnej sprawie, jak hojni potrafią być w sytuacji, w której również im przyszło się zmagać z konsekwencjami kryzysu. Radosław Koelner - Prezes Rawlplug, firmy produkującej zamocowania, elementy złączne i narzędzia, który osobiście był zaangażowany w organizację i przeprowadzenie akcji zbiórki pieniędzy wśród biznesu tak skomentował udział w projekcie: „Szpital przy ul. Koszarowej we Wrocławiu walczy o zdrowie i życie pacjentów każdego dnia i nocy, co szanujemy i podziwiamy. Firma Rawlplug, która od lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, wyznaje zasadę odpowiedzialności społecznej. I dlatego jesteśmy przekonani, że pomoc jest naszym obowiązkiem i koniecznością w sytuacji, gdy lekarze, pielęgniarki i wszyscy pozostali pracownicy szpitala codziennie ryzykują własnym zdrowiem i życiem, żebym pomóc naszej dolnośląskiej społeczności".

 

Rawlplug i biznesowi przyjaciele, m.in. IMPEL S.A., KRUK S.A., TIM S.A. oraz Credit Agricole w połączeniu z EFL, CA Ubezpieczenia oraz Amundi zadeklarowali pomoc finansową, za którą już w tej chwili realizowane są zakupy niezbędnego wyposażenia medycznego. Chcielibyśmy zaprezentować osiągnięcia poszczególnych firm.

 

Rawlplug S.A.

Dzięki swojemu szanghajskiemu oddziałowi firma dotarła do fabryk spełniających nasze polskie normy jakościowe materiałów. I właśnie dzięki temu do Polski transportem lotniczym i kolejowym jedzie 4 000 szt. kombinezonów. Co więcej, Rawlplug S.A. załatwia wszystkie formalności logistyczne, w tym odprawy celne, jednocześnie ponosząc koszty transportu oraz należności celne.

 

IMPEL S.A., KRUK S.A., TIM S.A.

Pomoc finansowa od wymienionych firm została przeznaczona na zakup 30 000 maseczek w standardzie N95 oraz 20000 szt. ochraniaczy na buty z ochroną biologiczną. Koszty transportu w tym wypadku finansowane są z darowizn, jakie w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ zostały przekazane Szpitalowi, a zamówienie towarów i czynności logistyczne również znajdują się po stronie Rawlplug S.A.

 

Credit Agricole, EFL, Ubezpieczenia Credit Agricole oraz fundusz inwestycyjny Amundi

Spółki zainwestowały środki w zakup 42 pomp infuzyjnych, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto Szpitala przy Koszarowej.

 

RAZEM udało się zebrać ok. 900000 zł!

 

Chcielibyśmy również przekazać podziękowania za pomoc w nagłośnieniu akcji Aquaparkowi Wrocław i wrocławskiemu Stadionowi Miejskiemu, który zorganizował w tym celu specjalny pokaz laserowy, a także pond 30 klubom i organizacjom sportowym, które zaangażowały się w promocję wydarzenia. Dziękujemy również za poparcie #graMYdlaKOSZAROWEJ prezydentowi miasta Wrocławia, Jackowi Sutrykowi.

 

Łukasz Tobys, prezes i współwłaściciel oraz Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel KFC Gwardii Wrocław podsumowują: „Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że solidarność, zaangażowanie, serdeczność i zwykłe ludzkie zrozumienie potrafią pokonać wszelkie bariery i zdziałać cuda, aby POMÓC. Jeszcze raz ogromnie wszystkim dziękujemy".


źródło: informacja prasowa


Proste pytanie: 3 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.