Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Monika Pelc, poniedziałek, 24 lipca 2017

"The Washington Post" pozytywnie o Kubicy "

Coraz częściej i pewniej mówi się o powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1. Fakt ten rozpala media nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych. Obszerny tekst dedykowany polskiemu kierowcy ukazał się na łamach amerykańskiego "The Washington Post".

avatar

Tydzień temu Kubica wystartował w oficjalnych testach Formuły 1 na Hungaroringu. Jego rajdowe wyczyny sportowy świat obserwował z zapartym tchem. Kubicy za kierownicą nie widzieliśmy już ponad sześć lat. W lutym 2011 roku krakowianin miał wypadek na trasie rajdu samochodowego we Włoszech, w wyniku którego doznał skomplikowanych urazów ręki i nogi. Jego kariera w królowej motorsportu stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Mówiło się nawet o jej zakończeniu. 

- Chociaż lekarze zdołali uratować rękę Kubicy, to musieli częściowo amputować jego przedramię. Jest ono obecnie dużo słabsze od drugiego. Dla wielu wyglądało to na koniec obiecującej kariery Polaka w Formule 1 – czytamy w "Washington Post".

Dziennikarka Marissa Payne w napisanym przez siebie artykule przypomina, że 32-latni Kubica został poddany szeregowi skomplikowanych operacji. Nie poddał się jednak ani na moment. - W takich sytuacjach, twoje zdolności i motywacja świecą jeszcze mocniej. Wrócę jako silniejszy człowiek i lepszy kierowca - przytacza słowa Kubicy z 2011 roku Amerykanka.

 Nie zabrakło też ważnej wzmianki o tym, jak bardzo zmieniły się samochody F1 w porównaniu do 2011 roku. Może to być dla powracającego kierowcy spory problem. Szczególnie w świetle wpadki Kubicy z Hungaroringu, kiedy to przy wyjeździe z garażu Renault uszkodził on ściankę. - Zapomniałem, że teraz pojazdy w F1 są dłuższe i szersze. To był jedyny błąd, który popełniłem, więc jest dobrze – przyznaje Kubica.

W końcowym wersie Payne stara się przewidzieć też przyszłość Kubicy oraz jego ewentualny kontynuacji kariery w regularnym ściganiu. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Kubica może wrócić w przyszłym roku do F1 – stwierdza optymistycznie dziennikarka.

Polscy kibice, ale i czołowi obserwatorzy sportu nie mogą doczekać się chwili, gdy zobaczą naszego zawodnika znów w formie jeżdżącego w wyścigach Formuły 1. Jeżeli i Ty jesteś jednym z nich, już teraz wierzysz w powrót wielkiego polskiego zawodnika postaw na niego w zakładach bukmacherskich online. Jak działają bonusy warto sprawdzić zanim zaczniesz przeżywać dokładnie to samo, co sportowcy, gdy sięgają po najwyższe trofea i zasługi. Każda wygrana to tak naprawdę ukoronowanie wiedzy oraz sportowego zacięcia, które już w sobie posiadasz. Nie czekaj i zacznij już w dziś.


źródło: SilesianSport.pl


Proste pytanie: 2 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.