• W Białymstoku rozegrano mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce seniorów. Było sporo dobrych wyników, była także dobra postawa dolnośląskich lekkoatletów. Reprezentanci AZS AWF Wrocław w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce. Dwa złote medale i jeden srebrny zdobył genialny Rafał Omelko. Martwi natomiast poziom sportowców Śląska Wrocław. Klub słynący z rewelacyjnych 400-metrowców tym razem nie wystawił nawet sztafety 4x400 m.
  • W Toruniu rozegrano halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy z Dolnego Śląska przywieźli z nich 9 medali, w tym: 4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe. Dwa złote krążki zdobył Rafał Omelko w biegu na 200 i 400 m.
  • Lekkoatletyka dla każdego!
    2016-12-05 10:40:00
    Aż 49 zawodników z Dolnego Śląska ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w Halowej Olimpiadzie w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! w Spale. Rywalizowano w konkurencjach indywidualnych: 500 m, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz w wieloboju zespołowym, na który składał się bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 8x200 m.
  • W Lwówku Śląskim rozegrano kolejne zawody w ramach programu „Lekkoatletyka na każdego!”. – W sumie zanotowaliśmy ponad 230 osobo-startów – to świetny wyniki – przyznaje Marek Bialic z Lwówka Śląskiego.
  • Już jako dziecko wiedział, że ma predyspozycje do biegów długich. Jako młodzik startował na dystansie 2 km, a jako senior zaczął biegać maratony i trzeba przyznać, że z imponującym skutkiem. Arkadiusz Gardzielewski, zawodnik Śląska Wrocław przed tygodniem, podczas Orlen Warsaw Maraton został mistrzem Polski na dystansie 42 km i 195 m.
  • Kowalska nie do zatrzymania
    2012-01-02 13:26:00
    W minioną sobotę miłośnicy biegania z całej Polski i Europy uczcili rychłe nadejście Nowego Roku startem w 27. Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy na dystansie 10 km. Tegoroczne zawody zgromadziły rekordową liczbę ponad 1100. uczestników, a na mecie obyło się bez niespodzianek, gdyż zwyciężyli faworyci - Arkadiusz Gardzielewski i Katarzyna Kowalska.
  • Mimo fatalnych warunków pogodowych, w niedzielę na trasie biegu stawiło się 167 osób. Jest on częścią programu przygotowawczego do 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu, który odbędzie się już we wrzesniu.