• Frantisek Sisr ukończył holenderską jednodniówkę Ronde van Drenthe (1.1) na wysokim, 10. miejscu. Wygrał po imponującej akcji Jan-willem van Schip (Delta Cycling). Był to pierwszy start pomarańczowej ekipy w tym sezonie, w krajach Beneluksu.
  • Ruta del Sol i Tour of Oman
    2017-02-20 10:48:48
    Dobrze zaprezentowali się kolarze CCC Sprandi Polkowice podczas dwóch etapowych wyścigów Ruta del Sol oraz Tour of Oman. Szczęśliwy dla pomarańczowych był zwłaszcza ostatni dzień hiszpańskich zmagań, podczas którego ucieczka z Maciejem Paterskim dojechała do mety. „Patera” był o włos o zwycięstwa, a ostatecznie zajął 4. miejsce.
  • W miniony weekend kolarze CCC Polkowice wystartowali w dwóch wyścigach jednodniowych w Hiszpanii. W sobotę rywalizowali podczas Vuelta Ciclista a la Región de Murcia „Costa Calida”, a w niedzielę w Clasica de Almeria (12.02). Pierwszego dnia zmagań Felix Grosschartner uplasował się na 11. pozycji. Dzień później Maciej Paterski finiszował na 10.pozycji.
  • 12 razy startował w Giro d’Italia, 4 w Tour de France i 7 razy w Vuelta a Espana, był jednym z najlepszych kolarskich pomocników na świecie. W minionym tygodniu Sylwester Szmyd – jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy – przejechał swój ostatni wyścig w karierze.
  • Mistrz świata mistrzem Europy
    2016-09-19 08:45:56
    We Francuskim Plumelec zakończyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Polska tę imprezę zakończyła z jednym medalem – srebrnym Katarzyny Niewiadomej, ponadto nasi reprezentanci byli widoczni także w innych wyścigach. W elicie mężczyzn zwyciężył mistrz świata z 2015 roku – Petr Sagan.
  • Zwycięstwem Jona Izagirre zakończyła się 72. edycja Tour de Pologne. Hiszpan z ekipy Movistar w klasyfikacji generalnej zaledwie o dwie sekundy wyprzedził Barta De Clerqca (Lotto Soudal). Było też sporo polskich akcentów. Najlepszym góralem został Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice, najaktywniejszym zawodnikiem Kamil Gradek (Reprezentacja Polski), etapy wygrywali polacy: Maciej Bodnar i genialny Marcin Białobłocki.
  • Triumfem Erika Baska (Dukla Trencin Trek) zakończył się Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski Via Odra. Słowak najlepiej finiszował z grupy, dzięki czemu założył żółtą koszulkę lidera. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Jiri Hochmann (Dukla Praha) oraz Artur Detko (Mexller). Błękitną koszulkę samorządowców dla najlepiej punktującego oraz pomarańczową – dla najlepszego górala założyć Czech – Vojtech Hacecky.
  • – Wewnętrznie podjąłem już decyzję, że nie podejmę się dalszego prowadzenia kadry narodowej. Kolejny sezon będzie już wymagał ode mnie większego zaangażowania w klubie, by nie dopuścić do zahamowania rozwoju naszych seniorek, których właśnie się dochowaliśmy – mówi trener reprezentacji Polski kobiet w kolarstwie szosowym oraz LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, Mariusz Mazur.