Koszykówka

EBL Śląsk Wrocław – Trefl Sopot 2:1

Śląsk Wrocław po zwycięskich pojedynkach we Wrocławiu przegrał na wyjeździe z Treflem Sopot. Do awansu Trójkolorowi potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

Śląsk zagra z Treflem

Na ostateczne pary play-offów w Energa Basket Lidze mężczyzn musieliśmy poczekać aż do niedzielnego starcia pomiędzy Legią Warszawa i Kingiem Szczecin. Drużyna ze stolicy nie dała szans rywalom, dzięki czemu zmagania po fazie zasadniczej zakończyła na 2.

Wersja elektroniczna wydania Słowa Sportowego

kupuję pdf

Koszt SMS 3 zł netto (3,69 zł z VAT)

Czas na play-offy!

Meczami z Dąbrową Górniczą i Polskim Cukrem Toruń fazę zasadniczą sezonu zakończył Śląsk Wrocław. W ostatniej kolejce został jeszcze jeden mecz do rozegrania pomiędzy Kingiem Szczecin i Legią Warszawa, wszystko wskazuje na to, że pary w play-offach poznamy po tym meczu.

Drużyna na medal

Po kilku latach przerwy reprezentacja Dolnego Śląska U-14 wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Trener mistrzowskiej drużyny Łukasz Dziergowski opowiada o przygotowaniach do turnieju, finałach i szkoleniu młodzieży na Dolnym Śląsku.

Kamień spadł im z serca

Nareszcie! Koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, tym samym przerywając serię dwudziestu pięciu porażek z rzędu.

Twierdza Maximusek obroniona!

Po raz kolejny Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie obronił swój parkiet. Tym samym zanotował siódme zwycięstwo z rzędu.

Górnik stracił fotel lidera

Zarówno Śląsk Wrocław, jak i Górnik Wałbrzych przegrały swoje mecze w ostatnich minutach. Górnik w związku z porażką w Krakowie stracił fotel lidera.

Mocny skok w Nowy Rok

Okres między świętami i Sylwestrem był z reguły czasem wolnym dla koszykarek grających w Energa Basket Lidze. Ten sezon jest jednak inny, a rozgrywki prowadzone są niemalże bez przerwy.

Derby dla WKK

Hitem 14. kolejki I ligi mężczyzn było derbowe spotkanie pomiędzy WKK Wrocław i Śląskiem.

Wciąż niepokonane

W 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice w pięknym stylu pokonało Basket Bydgoszcz.

CCC niepokonane, Ślęza przegrywa w końcówce

Po niespełna trzytygodniowej przerwie koszykarki grające w Energa Basket Lidze wróciły na parkiety. W 8.

WKK i Górnik pną się w górę

To był intensywny tydzień dla dolnośląskich drużyn. Liga przyspiesza, a teraz grano spotkania w środę oraz w weekend.

Zwycięstwo Śląska po przerwie

Mimo problemów kadrowych i wąskiej rotacji, Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe GTK Gliwice! W bardzo wyrównanym starciu obie ekipy nie były w stanie odskoczyć na więcej niż kilka oczek, choć wydawało się, że końcówka ponownie będzie należała do rywali, Trójkolorowi rozegrali ją jednak perfekcyjnie i jako pierwsza drużyna w sezonie wygrali w Arenie Gliwice – 91:85!