• Prawie 60 załóg na starcie 1. rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz emocje praktycznie do ostatniego odcinka specjalnego. Tak w skrócie wygląda kolejny jubileusz, tym razem 45., legendarnego Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Zwyciężył duet Filip Nivette i Kamil Heller jadący Skodą Fabią R5. Choć było to zwycięstwo „rzutem na taśmę”.
 • Ostatni weekend był wyjątkowy dla fanów samochodowego ścigania. Na Dolnym Śląsku odbył się jubileuszowy – 50. Rajd Dolnośląski. Impreza miała aurę typowo jesienną, było ślisko, ale dzięki temu ciekawie i emocjonująco. W Kotlinie Kłodzkiej wygrała załoga Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5), tytułu MP nie zdobył za to nadal Grzegorz Grzyb...
 • Ryśka poznałem gdzieś na początku lat 80. ubiegłego wieku. Już wówczas miał opinię zdolnego trenera, doskonale rokującego menedżera, autentycznego pasjonata żużla…
 • 43. Rajd Świdnicki-KRAUSE
  2015-04-14 12:53:07
  Już za niecałe dwa tygodnie (25 kwietnia) rozpocznie się pierwsza runda LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 43. Rajd Świdnicki-KRAUSE. Najlepsi kierowcy w ostatni weekend kwietnia na trasach Przedgórza Sudeckiego zainaugurują zmagania w sezonie 2015.
 • W żyłach każdego mężczyzny płynie krew rajdowego kierowcy. Nawet jeśli z różnych powodów faceci nie mogą rozwijać swoich pasji za kółkiem, zawsze pozostaje możliwość podziwiania tych, którzy robią to zawodowo.
 • Wyprawa za zdjęcie
  2014-05-19 14:23:00
  Dolnośląska Organizacja Turystyczna od 2 do 5 czerwca planuje kampanię promocyjną pogranicza polsko-niemieckiego w formie czterodniowej podróży motocyklowej, w której uczestniczyć będzie między od sześciu do ośmiu motocyklistów. Trasa przebiegać będzie po obu stronach Nysy w powiatach Goerlitz, Zgorzelec i Bolesławiec. W związku z tym poszukiwani są przyszli uczestnicy wyprawy, zarówno motocykliści, jak i motocykliści. Jeżeli podróżujecie po Dolnym Śląsku na motorach i możecie pochwalić się zdjęciami z wypraw przyślijcie zdjęcia na adres marta.zawila@dot.org.pl. Autorzy najlepszych zdjęć wezmą udział w wyprawie. Dolnośląska Organizacja Turystyczna zapewnia noclegi, wyżywienie, wstępy i doborowe towarzystwo, uczestnicy ponoszą jedynie koszty benzyny. Na zgłoszenia czekamy do 19 maja.
 • O udziale w tym rajdzie marzy każdy kierowca na świecie, specjalizujący się w cross country. O jego ukończeniu wszyscy, którzy stają na starcie. O lokacie w czołówce mogą śnić tylko najwybitniejsi, zwłaszcza jeśli debiutują w Dakarze, bo to o tej ekstremalnie trudnej imprezie mowa…
 • Za to, co zdziałał w dobiegającym końca 2013 roku, z pewnością zasłużył na znalezienie się wśród mocnych kandydatów w kategorii: uwaga talent. Bo choć nie wygrał żadnej prestiżowej imprezy międzynarodowej, sympatykom sportów motorowych (także poza granicami naszego kraju), a szczególnie rajdów cross country, dał się poznać jako niezwykle utalentowany, czyniący błyskawiczne postępy, kierowca.
 • Najlepsi zawodnicy sportów motorowych Dolnego Śląska otrzymali puchary za sukcesy w roku 2012. W niedzielę we Wrocławiu odbyło się uroczyste podsumowanie minionego sezonu, w którym uczestniczyli kierowcy, działacze i członkowie zarządu Polskiego Związku Motorowego.
 • Kubica wraca do sportu
  2013-01-28 13:36:26
  Wciąż nie znamy planów Roberta Kubicy na najbliższy sezon. Do niedawna wydawało się, że Polak wystartuje w rajdowej serii ERC. Dziś prawdopodobny jest udział w wyścigach samochodów turystycznych DTM.
 • Etapowe zwycięstwo Łaskawca
  2013-01-15 12:53:00
  Przerwa w rajdzie Dakar dobrze posłużyła polskiemu quadowcowi Łukaszowi Łaskawcowi. 23-letni zawodnik nie dał szans pozostałym zawodnikom i dojechał na metę z najlepszym czasem. Wygrana w 9. etapie pozwoliła mu awansować na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.
 • Fantastyczny Łaskawiec
  2013-01-10 12:03:00
  Kolejny udany dzień ma za sobą Łukasz Łaskawiec. Nasz quadowiec dojechał na metę z drugim czasem. Jakub Przygoński jechał na tyle dobrze, że awansował w klasyfikacji generalnej o jedną pozycję. Najszybszy wśród polskich kierowców samochodów był Szymon Ruta.
 • Polskie quady w czołówce
  2013-01-09 14:35:00
  Doskonale na trasie czwartego odcinka rajdu spisali się polscy kierowcy quadów. Obaj zakończyli wtorkowe zmagania w pierwszej czwórce stawki. Dobrą jazda popisał się motocyklista Jakub Przygoński. Dobre wieści dotarły też ze szpitala w Limie, gdzie stan Krzysztofa Hołowczyca uległ wyraźnej poprawie.
 • Przedwczesne zakończenie
  2013-01-08 10:21:00
  Krzysztof Hołowczyc po raz kolejny pechowo żegna się z Rajdem Dakar. Polak uległ wypadkowi na 3. etapie rajdu, który skutkował dla niego połamanymi żebrami i urazem kręgosłupa. W tej sytuacji dalsza jazda polskiego kierowcy w zawodach jest niemożliwa.
 • Rozpoczęli w Peru
  2013-01-07 13:25:00
  W sobotę 5 stycznia wystartowała 35. edycja najtrudniejszego rajdu terenowego na świecie. Motocykliści, quadowcy, kierowcy ciężarówek oraz samochodów ścigają się po bezdrożach Peru, Argentyny oraz Chile. Tegoroczny wyścig potrwa do 20 stycznia i będzie się składał z 14 etapów.
 • 50. Rajd Barbórka
  2012-12-03 23:25:00
  Wrocławianin Tomasz Kuchar po raz szósty w karierze wygrał Rajd Barbórka.
 • Aż 8 tytułów mistrzowskich wywalczyli młodzi zawodnicy WSM Chełmiec Wałbrzych, rywalizujący w Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej w Cross Country w sezonie 2012, w tym: 6 tytułów indywidualnych i 2 drużynowe. Natomiast najmłodsi żużlowcy WSM Chełmiec triumfowali w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w Mini Żużlu.
 • Aż 123 załogi w trzech klasyfikacjach zgłosiły się do jubileuszowego 40. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE, który już w najbliższy piątek rozpocznie się w Świdnicy. Kierowcy przez trzy dni będą rywalizowali m.in. w ramach drugiej rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. 
 • Bouffier wygrywa, pech Kuchara
  2011-12-08 17:04:00
  Jadący Peugeotem 207 S2000 Bryan Bouffier wygrał w sobotę 49. Rajd Barbórka. Francuz zostawił w pokonanym polu wrocławianina Tomasza Kuchara oraz trzeciego na mecie Kajetana Kajetanowicza. Dolnośląskiemu kierowcy do zwycięstwa zabrakło kilkunastu metrów – Następnym razem wypożyczymy Peugeota 207, jest krótszy a wieloryb nie zmieścił się w zakręcie – podsumował niefartowną końcówkę tegorocznej Barbórki Kuchar. 
 • Najtrudniejszy OS w życiu
  2011-06-29 11:13:20
  Krzysztof Tercjak należał do szerokiej czołówki polskich rajdowców. O tytuł w „generalce” nie walczył, ale mieszał na miejscach w drugiej dziesiątce imprez rozgrywanych w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uchodził za kierowcę zrównoważonego, ale w życiu prywatnym nie zawsze potrafił utrzymać nerwy na wodzy.
 • Wsparcie dla mistrza
  2011-06-29 10:43:06
  Porsche Cayenne, a za jego kierownicą Adam Małysz. W taki sposób rozpoczął się 17. Rajd Wrocław-Drezno. Najlepszy polski skoczek w historii otworzył imprezę, której start miał miejsce pod Wzgórzem Andersa w stolicy Dolnego Śląska.
 • Nie ma mocnych na Red Bulla
  2011-06-29 10:24:24
  Na Sebastiana Vettela i Red Bulla nie ma w tym roku mocnych. W niedzielę mistrz świata sięgnął po Grand Prix Europy, pokonując na ulicznej pętli w Walencji Fernando Alonso.
 • Bez hamulców i bez koła
  2011-06-22 15:40:05
  Jak już informowaliśmy, niedawny samochodowy Rajd Karkonoski wygrał Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000). To była dramatyczna impreza z wieloma wypadkami. Jedno auto… zatonęło w jeziorze!
 • Tam, gdzie zaczynał Kubica
  2011-06-22 15:37:14
  Na starym torze Na Niskich Łąkach we Wrocławiu, tam, gdzie jako bodaj 9-latek kiedyś startował (także w barwach Automobilklubu Dolnośląskiego!) „Krakus” Robert Kubica, rozegrano tradycyjne zawody kartingowe: XXI Memoriał Edmunda Ratajczyka.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.