• Styczeń 2015 roku. Właśnie wtedy po raz ostatni siatkarze Gwardii Wrocław znaleźli sposób na rywala w derbach przeciwko Bielawiance Bester Bielawa. Podopieczni trenera Marcina Jarosza od tego czasu odnieśli 6 kolejnych ligowych zwycięstw w derbach bielawsko-wrocławskich. Inaczej nie było w ostatnią sobotę, gwardziści polegli w Bielawie aż 0:3, a MVP meczu wybrano kapitana Bielawianki Piotra Borkowskiego.
 • Niezbadane są wyroki Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak w skrócie można określić decyzje, jakie zostały podjęte podczas zebrania Komisji Licencyjnej w Warszawie. Z jednej strony kolejna reorganizacja, z różnymi przetasowaniami na poziomie II ligi kobiet oraz mężczyzn. A do tego brak Victorii PWSZ Wałbrzych, której miejsce zostało po prostu zajęte.
 • Jedni by chcieli, a nie bardzo mogą – drudzy mogą, a nie mają ochoty. Różne bywają losy zespołów, które lawirują między trzecim a czwartym poziomem rozgrywek siatkarskich w Polsce. Na Dolnym Śląsku jest kilka drużyn, które wyraźnie chcą uciec z ZINA III ligi. Duże koszty dają większy efekt wyżej – na drugoligowym polu. Inni za to nie chcą się wychylać. 
 • Dużo ciekawego działo się w miniony weekend w II lidze mężczyzn. Pierwsza faza play-off przyniosła odwrócenie do góry nogami hierarchii, która panowała po rundzie zasadniczej w grupie IV. Lidera MKST Astrę Nowa Sól z walki o awans wyrzuciła Gwardia Wrocław, spory zawód swoim kibicom sprawili za to siatkarze OFM Bielawianki Bester Bielawa.
 • W sobotę w Jaworze doszło do dolnośląskich derbów na poziomie II ligi kobiet. Naprzeciwko stanęły miejscowa KS Olimpia oraz MKS Polonia Świdnica. Przed spotkaniem liderem były jaworzanki, po meczu cieszyć mogły się już tylko przyjezdne. Gospodynie przegrały pierwszy mecz w sezonie na swoim parkiecie, MKS Polonia za to wygrała w Jaworze po wielu latach.
 • To może być historyczny sezon dla dolnośląskiej siatkówki. Wszystko za sprawą drużyny Cuprum Mudno Lubin, która po kilku latach obserwacji i sportowych sukcesów na poziomie I ligi chce zaatakować PlusLigę. Skład drużyny oraz podejście włodarzy lubińskiego klubu pozwala sądzić, że ambitne cele wejścia do siatkarskiej elity w Polsce mogą się spełnić.
 • Siatkarze wrocławskiej Gwardii udanie rozpoczęli przygodę w tegorocznym Pucharze Polski. Na własnej hali bez straty seta pokonali Czarnych Wirex Rząśnia.
 • Gwardziści solidnie pracują
  2013-09-05 15:12:00
  Jednym z dolnośląskich reprezentantów na drugoligowej mapie siatkarskiej będzie w nadchodzącym sezonie ekipa Gwardii Wrocław. Podopieczni trenera Piotra Lebiody, podobnie jak inne zespoły, są w trakcie przygotowań do zbliżającej się ligi i z nadziejami patrzą w przyszłość. – Jestem optymistą co do naszej drużyny – szczerze mówi trener gwardzistów.
 • Gwardia testuje „nowych”
  2013-05-20 10:30:44
  Dla niektórych sezon już dawno się skończył, inni nadal walczą o stawkę. Tak wygląda rzeczywistość naszych dolnośląskich reprezentantów w II lidze siatkarzy. Niezależnie od tego, czy dany klub jeszcze walczy, czy to o utrzymanie, czy awans, ciekawie jest jednak właściwie wszędzie. Po minionym weekendzie największe brawa należą się Klubowi Siatkarskiemu Milicz, który awansował do finału rywalizacji o awans do I ligi!
 • Mimo przegranej, półfinałowej rywalizacji z Czarnymi Radom, pierwszoligowy sezon nie zakończył się jeszcze dla siatkarzy Cuprum Mundo Lubin. Po przerwie spowodowanej występami reprezentacji juniorów, już w najbliższy weekend podopieczni Pawła Szabelskiego rozpoczną rywalizację o 3. miejsce z mocnym w tym sezonie Pekpolem Ostrołęka.
 • Siatkarze Cuprum Mundo Lubin dwukrotnie przegrali na wyjeździe z Camperem Wyszków 0:3 i 2:3. Decydujący, piąty mecz tej niezwykle zaciętej rywalizacji odbędzie się już w najbliższą środę w Lubinie.
 • Dominik Kwapisiewicz został nowym trenerem siatkarzy drugoligowego KS Milicz. Zastąpił on zwolnionego niedawno Krzysztofa Janczaka.
 • Atakujący Cuprum Mundo Lubin Damian Dykas to od sześciu lat ważny element zespołu, który w bieżącym sezonie walczy o awans do Plus Ligi. Co ciekawe, zawodnik ten, podobnie jak część kolegów z zespołu, łączy zawód siatkarza z pracą w kopalni, co jednak nie przeszkadza mu w grze na wysokim poziomie.
 • Już w najbliższy weekend na dobre wystartuje pierwsza część rozgrywek siatkarskich. Na starcie pojawią się m.in. zarówno siatkarze jak i siatkarki z II i III ligi. Wśród walczących drużyn nie zabraknie rzecz jasna dolnośląskich reprezentantów. 
 • W niedzielę we Wrocławiu odbył się zaległy mecz IV ligi siatkarzy pomiędzy rezerwami Gwardii a Rośkiem Syców. Po jednostronnym pojedynku gospodarze wygrali 3:0.
 • Siatkarki Gaudii Trzebnica rozpoczynają przygotowania do nadchodzącego sezonu I ligi. Beniaminek zaplecza PlusLigi Kobiet zapowiada walkę w każdym meczu i dzielną postawę w wyższej klasie rozgrywkowej. 
 • Już w poprzednim sezonie wrocławscy siatkarze byli bardzo blisko awansu do I ligi. Na ich drodze stanęli jednak siatkarze Cuprum Lubin. Wrocławianie sprawiali wrażenie kopciuszka przy „Miedziowych”, głównie w kwestiach finansowych. Przed zbliżającym się sezonem awans wydaje się jednak coraz bardziej realny.
 • Beniaminek siatkarskiej I ligi, Cuprum Mundo Lubin skompletował skład na sezon 2011/12. Ostatnim graczem, który dołączył do zespołu jest młody wychowanek Cuprum, Szymon Romać, który wrócił do klubu po pobycie w SMS Spała.
 • Mimo seniorskiego impasu w męskiej siatkówce na Dolnym Śląsku, są jednak miejsca, gdzie zdecydowanie nie brakuje chęci do rozwoju. Takim punktem na mapie jest Bielawa. Trzecioligowcy wywodzący się z powiatu dzierżoniowskiego w ciągu roku wprowadzili nową jakość (m.in. nowe logo, barwy, strona internetowa, szkolenie dzieci oraz siedziba) i teraz nie pozostaje im nic innego, jak osiągnąć awans sportowy. 
 • Sytuacyjna piłka Spartakusa
  2010-11-03 11:18:00
  Dokładnie trzy i pół roku istnieje siatkarski klub Spartakus Jawor. Hasło przewodnie, które przyświecało idei założenia drużyny: Żeby dzieci miały co robić. Wyniki młodych jaworzan cały czas przekraczają najśmielsze oczekiwania. Wszystko budowane jest w atmosferze sportowego sukcesu i organizacyjnego… niesmaku. Spartakus wygrywa w siatkarskiej rywalizacji m.in. z takimi potęgami, jak zespoły z Kędzierzyna-Koźla czy Rzeszowa. Ewidentnie przegrywa jednak na własnym podwórku. Co warte podkreślenia – w walce czysto pozasportowej.
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.