• Trochę zaskakująco, ale na 11 siatkarkach stanął licznik kadry, którą będzie miał do dyspozycji w nowym sezonie trener Marek Solarewicz. Impel Wrocław, zgodnie z sygnałami płynącymi z klubu, musiał zacisnąć pasa. Niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jedna siatkarka. Póki co ostatnimi przedstawionymi są Ilona Gierak oraz Anna Łozowska. 
 • Potwierdzają się nasze doniesienia dotyczące nowego sezonu i wyglądu zespołu z Wrocławia w Orlen Lidze. Przede wszystkim kibice mogą być spokojni o byt drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, pomimo wycofania się ze sponsorowania firmy Impel. Zespół trenera Marka Solarewicza będzie dużo młodszy niż dotychczas. Przynajmniej na to wskazuje kierunek i pierwsze odsłonięte karty co do kadry drużyny.
 • Impel Wrocław bez medalu
  2017-04-24 09:21:46
  To nie był najlepszy tydzień w historii wrocławskiej siatkówki w wydaniu żeńskim. Zaczęło się od środy i zderzenia – bardzo twardego – z marzeniami o brązowym medalu. „Impelki” przegrały z Developresem SkyRes 0:3, pokazując się ze słabej strony. Jakby tego było mało, pod koniec tygodnia firma Impel ogłosiła, że nie będzie już wspierać seniorskiego zespołu.
 • Będzie drugi brąz z rzędu?
  2017-04-18 09:35:53
  To nie był tydzień Impela Wrocław. Podopieczne trenera Marka Solarewicza były blisko awansu do finału Orlen Ligi, przegrały jednak i... poprawiły porażką w meczu o brąz. Trudno jest pozbierać się po utracie marzeń, a o złocie bez wątpienia we Wrocławiu marzono. Trzeba jednak jeszcze raz zebrać w sobie siły i odprawić Developres SkyRes Rzeszów w rewanżu.
 • Impel postraszył Chemika
  2017-03-27 09:48:47
  Nie ulega wątpliwości, że pojedynek Impela Wrocław z Chemikiem Police zadowolił nawet najbardziej wymagającego kibica siatkówki. Starcie na szczycie Orlen Ligi było reklamą, której nie powstydziłaby się PlusLiga. Szkoda, że kamery telewizyjnego magnata nie pojawiły się w ostatni wtorek we Wrocławiu. I pytanie: Czy Impel faktycznie stać na złoto?
 • Po rewanżu czas na rewanż
  2017-02-13 11:00:50
  Wygląda na to, że siatkarki Impela Wrocław na dobre zapomniały o nieudanym wyjeździe na turniej finałowy Pucharu Polski do Zielonej Góry. W sobotę wrocławski zespół zwyciężył na trudnym terenie w Dąbrowie Górniczej – uczestnika Ligi Mistrzyń – Tauron MKS. „Impelki” odrobiły straty z 1:2 w setach i ograły rywalki po tie-breaku. A już w środę wielki hit!
 • Siatkarki Impela Wrocław z pewnością wymazałyby z pamięci to, co wydarzyło się w ostatnią sobotę. Podczas turnieju finałowego o Puchar Polski siatkarek wrocławski klub mimo prowadzenia 2:0 w setach i 22:17 w partii trzeciej nie był w stanie dobić przeciwnika. A jak się nie wygrywa 3:0, kończy się... Choć akurat w tym wypadku dramat był jeszcze większy.
 • Dwie porażki w minionym tygodniu zaliczyły siatkarki wrocławskiego Impela. Rywalki były wymagające, pytanie tylko, czy faktycznie nie dało się wyciągnąć więcej z tego dubletu? We wrocławskim zespole pojawiło się kilka kontuzji, każdy klub ma jednak swoje problemy i trudno tak tłumaczyć ostateczne wyniki. Na szczęście liga jest długa, sporo przed nami.
 • Impel – Atom Trefl 3:0!
  2013-11-04 13:51:30
  To był prawdziwy koncert w wydaniu siatkarek Impela Wrocław. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena pokonały po stojącym na niezłym poziomie meczu aktualne mistrzynie Polski z Sopotu. Atom Trefl poległ we Wrocławiu w trzech setach, a samo spotkanie zgromadziło w Hali Orbita komplet publiczności. Pierwszy „egzamin dojrzałości” Impel Wrocław zdał.
 • Wrocław powalczy o złoto!
  2013-09-27 12:37:00
  Dokładnie we środę zaprezentowano drużynę Impela Wrocław na sezon 2013/14. Nasz "rodzynek" na mapie Orlen Ligi personalnie wygląda bardzo mocno i śmiało można wymagać, żeby "Impelki" walczyły o największe laury w rozgrywkach. "Słowo Sportowe" również było obecne na prezentacji, rozmawiając z trzema siatkarkami: Dorotą Medyńską, Katarzyną Mroczkowską i Agnieszką Kąkolewską
 • Impel Wrocław pomyślnie zakończył negocjacje z aktualną wicemistrzynią Polski Frauke Dirickx. Tym samym belgijska siatkarka została oficjalnie nową „Impelówką”, dzięki czemu wrocławscy kibice nie muszą się już martwić o kwestię siatkarki, która zastąpi w klubie odchodzącą Maję Ognjenović.
 • Choć Impel Wrocław nie sprostał stawianym celom, to z pewnością Dorota Medyńska należy do grupy zawodniczek, które ten sezon zapiszą sobie po stronie plusów. Choć, jak sama przyznaje dobro drużyny przedkłada nad indywidualne osiągnięcia, to trudno się nie zgodzić z tezą, że pochodząca z Bolesławca siatkarka wyrosła na jedną z najlepszych libero Orlen Ligi. Na co dzień spokojna i opanowana, a na boisku żywiołowa i pełna energii. Taka jest Dorota Medyńska, która w rozmowie ze „Słowem Sportowym” podsumowuje miniony sezon.
 • Emocje do samego końca zafundowały swoim sympatykom siatkarki Impela Wrocław. Popularne „Impelki” potrzebowały aż trzech spotkań, aby ostatecznie rozstrzygnąć rywalizację w walce o piąte miejsce z PTPS Piła. Wrocławianki w niedzielę wygrały jednak po długiej walce 3:2 i tym samym powtórzyły wynik końcowej klasyfikacji z ubiegłego sezonu. Patrząc przez pryzmat zakończonych rozgrywek, koniec jest zadowalający.  
 • Bez ligowych pojedynków obyły się w minionym tygodniu siatkarki Impela Wrocław. „Impelki” nie marnowały jednak czasu, solidnie przygotowując się do ostatniej odsłony play-off sezonu 2012/13. Zgodnie z oczekiwaniami, wrocławianki w walce o piąte miejsce zmierzą się z drużyną PTPS Piła. Oba zespoły zagrają ze sobą na otwarcie i… zamknięcie tygodnia. Najpierw w hali Orbita, następnie raz, bądź dwukrotnie, już na terenie ziemi wielkopolskiej.
 • Trudno właściwie wyobrazić sobie drużynę Impela Wrocław bez tej siatkarki. Makare Wilson, bo o niej mowa, jest jedną z najlepszych na swojej pozycji w całej Orlen Lidze, wielokrotnie dzieląc i rządząc na środku siatki. Prawdziwa boiskowa „fighterka” w szczerej rozmowie opowiada m.in. o złości po przegranym ćwierćfinale, nieukrywanej słabości do stolicy Dolnego Śląska oraz… nauce języka polskiego.Cofnijmy się dwa tygodnie, do najważniejszego momentu dobiegającego końca sezonu. Porażka w ćwierćfinale z Dąbrową Górniczą ostatecznie pozbawiła Impel medalowych marzeń. Trzeba będzie poczekać przynajmniej do następnego sezonu.
 • Nie tak miało być. To krótkie zdanie może być podsumowaniem nieudanej próby wejścia do najlepszej „czwórki” Orlen Ligi siatkarek Impela Wrocław. Wrocławianki w ćwierćfinale play--off trafiły na Tauron MKS Dąbrowę Górniczą i trudno mieć pretensje, że tę rywalizację przegrały. Walki i zaangażowania nie można bowiem było „Impelkom” odmówić, rywalki były po prostu lepsze o co najmniej kilka piłek, a wrocławski balon marzeń zwyczajnie pękł.
 • Koniec marzeń Impela Wrocław o medalu Orlen Ligi. Wrocławianki, pomimo ambitnej walki, nie sprostały zadaniu i przegrały z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą 1:3 w ćwierćfinałowej rywalizacji. Przedsezonowe apetyty z pewnością były większe, ale patrząc przez pryzmat każdego ze spotkań, dąbrowianki wygrały zasłużenie i trudno zwalać na cokolwiek innego, aniżeli zwyczajną wyższość sportową faworytek tej rywalizacji.
 • Połowicznie zadowoleni mogą być po pierwszym weekendzie rywalizacji play-off kibice Impela Wrocław. Nasz siatkarski rodzynek na mapie Orlen Ligi rozpoczął bowiem wręcz kapitalnie, bo od zwycięstwa w trzech setach, ażeby dzień później zaprezentować się dużo gorzej i oddać to, na co „Impelki” tak ciężko w minioną sobotę pracowały. Remis na tym etapie rywalizacji stawia jednak w bardziej uprzywilejowanej sytuacji wrocławianki.
 • Impel przegrywa z Tauronem
  2013-01-28 19:58:46
  Nie było niespodzianki w ostatnim meczu w 16. kolejce Orlen Ligi pomiędzy Tauronem MKS Dąbrową Górniczą a Impelem Wrocław. Świetny drugi set w wydaniu „Impelek” to było zdecydowanie zbyt mało, żeby urwać jakiekolwiek punkty rywalkom. Wrocławianki tym samym na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej nadal okupują ósme miejsce w tabeli. 
 • Wrocław leży Werblińskiej
  2013-01-21 13:25:11
  Nie było niespodzianki w meczu 15. kolejki Orlen Ligi we Wrocławiu. Pomimo ambitnej postawy i kilku szans na przedłużenie pojedynku przynajmniej do piątego seta (z piłkami setowymi włącznie), Impel Wrocław musiał ostatecznie uznać wyższość liderek z Muszyny. Pierwsze skrzypce wśród przyjezdnych zagrała eks-gwardzistka Anna Werblińska, która zdobyła aż 22 pkt i zakończyła mecz ze statuetką dla najlepszej zawodniczki spotkania.
 • Atom Trefl – Impel 0:3!
  2013-01-14 13:26:20
  Trudno opisać słowami to, co w miniony weekend zrobiły siatkarki Impela Wrocław. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena na przekór wszelkim realistom oraz psioczącym na wrocławski zespół „życzliwym” wygrały bowiem na ciężkim terenie w Sopocie z mistrzem Polski Atomem Treflem! I to w niesamowitym stylu, pewnie i szybko, dokładnie w trzech setach. Czyżby na naszych oczach rodził się zespół, o którym tyle mówiono przed sezonem?
 • Norweska opcja najlepszą?
  2013-01-02 17:00:00
  Jedna z najbardziej intrygujących zagadek sportowych ostatnich tygodni dobiegła końca. W środowe popołudnie poznaliśmy oficjalnie nowego trenera siatkarek Impela Wrocław. Włodarze dolnośląskiego rodzynka na mapie Orlen Ligi zdecydowali się na tzw. opcję zagraniczną.  
 • Matlak nadal na czele stawki
  2012-12-27 18:11:41
  Serial p.t. „Nowy trener Impela Wrocław” trwa w najlepsze. Pomimo wieści z kilku źródeł o niemal zaklepanym temacie trenera Jerzego Matlaka we Wrocławiu, ostatecznie przed świętami bożonarodzeniowymi nic w tej kwestii się nie wyjaśniło. Opiekunem Impelek nie będzie również były już selekcjoner reprezentacji Polski Alojzy Świderek. 
 • Jak nieoficjalnie dowiedziało się "Słowo Sportowe", w Impelu Wrocław doszło do zmiany szkoleniowca. Pomimo wczorajszego zwycięstwa z Pałacem Bydgoszcz, trener Rafał Błaszczyk pożegnał się ze stanowiskiem. Nowym opiekunem wrocławskiej ekipy ma być ponoć Jerzy Matlak. 
 • Zwycięstwem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie Impela Wrocław z KS Pałacem Bydgoszcz. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka rozprawiły się jednak z przeciwnikiem dopiero w pięciu setach. Impelówki awansowały na siódme miejsce w tabeli, ale czy to faktycznie satysfakcjonuje kibiców? 
 • Kolejny tydzień i kolejna porażka. O ile w poprzednim przypadku Impel Wrocław uratował skórę, przeciągając mecz z Siódemką Legionovią do tie-breaka, tym razem wrocławianki nie pozostawiły nikomu żadnych złudzeń. Przegrana w trzech setach na parkiecie w Pile jest po prostu smutna i właściwie trudno o bardziej wymowną pointę, aniżeli spojrzenie na tabelę Orlen Ligi. Nie tak to miało wyglądać Impelu, oj nie tak!
 • Druga porażka Impela Wrocław
  2012-10-13 09:38:17
  Coraz mniej ciekawie prezentuje się sytuacja siatkarek Impela Wrocław. W drugiej kolejce Orlen Ligi zespół, który ma medalowe aspiracje i apetyty, przegrał w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem 1:3. Punktów brak – a co gorsza – gra póki co również nie napawa optymizmem. 
 • Impelówki do poprawki
  2012-10-08 22:15:00
  Szok i niedowierzanie. Takie emocje towarzyszyły kibicom po ostatniej piłce w meczu inaugurującym sezon 2012/13 w wydaniu siatkarek Impela Wrocław. Mimo niesamowitej atmosfery na trybunach, gdzie pojawiło się bardzo dużo kibiców, podopieczne trenera Rafała Błaszczyka przegrały z PTPS Piła 0:3.
 • Szkudlarek we Wrocławiu
  2012-06-15 21:06:00
  Wioletta Szkudlarek podpisała kontrakt z Impel Wrocław na sezon 2012/2013.
 • Już w najbliższy poniedziałek siatkarki Impelu Gwardii Wrocław ponownie zagrają o ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Rafała Błaszczyka będzie KS Pałac Bydgoszcz. Do Hali Orbita warto jednak przyjść nieco wcześniej bo już tradycyjnie kibiców naszego zespołu odwiedzi św. Mikołaj!
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.