• Bardzo udanie zakończyły się mistrzostwa Polski w pływaniu dla wrocławskich drużyn. Najlepszą ekipą okazała się Juvenia Wrocław, której zawodnicy zdobyli 12 medali (10 złotych i 2 srebrne). Najwięcej krążków zdobyła łącznie Alicja Tchórz – 9. Pływacy Śląska zajęli 4. pozycję, stając również 12 razy na podium (5 złotych, 4 srebrne i 3 brązy).
  • ME w pływaniu
    2012-11-26 10:15:00
    Tylko jeden krążek zdołali wywalczyć reprezentanci Polski na pływackich mistrzostwach Europy w Chartres.
  • W węgierskim Debreczynie zakończyły się mistrzostwa Europy w pływaniu na basenie 50-metrowym. Była to ostatnia impreza, podczas której nasi reprezentanci mogli wywalczyć kwalifikację do Londynu i szansę tę wykorzystała pływaczka Śląska Wrocław, Anna Dowgiert.
  • 27 medali Dolnoślązaków
    2011-12-19 11:00:00
    W miniony weekend w Poznaniu o medale mistrzostw Polski rywalizowali najlepsi pływacy. W tym gronie doskonale wypadli przedstawiciele klubów z Dolnego Śląska, którzy nie tylko zdobyli mnóstwo medali, ale też ustanowili nowy rekordy kraju.
  • 8 medali polskich pływaków
    2011-12-12 11:46:00
    Sukcesem naszych reprezentantów zakończyły się rozgrywane w Szczecinie mistrzostwa Europy na basenie 25-metrowym. Polacy ośmiokrotnie stawali na podium tych zawodów i ostatecznie zajęli 4. miejsce w klasyfikacji medalowej za Niemcami, Danią i Hiszpanią.
  • W miniony weekend zakończyły się Mistrzostwa Masters w pływaniu. Zawody odbyły się w Poznaniu. Wzięli w nich udział ratownicy i instruktorzy pływania z Wrocławskiego Parku Wodnego. Nasza dwunastoosobowa drużyna zdobyła 33 medale oraz ustanowiła 5 rekordów Polski!
  • Pełnym sukcesem zakończyła się 22. już edycja Memoriału Marka Petrusewicza w pływaniu. Dwudniowe zawody przyciągnęły do Wrocławia ponad 270. zawodników z 42 klubów. Punktem kulminacyjnym imprezy był bieg memoriałowy na 100 m stylem klasycznym chłopców.
  • Rewelacyjnie spisali się dolnośląscy pływacy w pierwszym w tym sezonie Pucharze Polski.
  • Podczas zawodów rozgrywanych w Limie Paweł Werner zajął 2. miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym.
  • Mistrzowski wyścig na Bałtyku
    2011-08-09 16:12:00
    Pięćdziesięciu długodystansowych pływaków weźmie udział w środę 10 sierpnia w pierwszym wyścigu z cyklu BCT Open Water Marathon – Morskim Maratonie Pływackim BCT Gdynia 2011. Wśród zawodników znajdą się wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Wyścig rozpocznie się o 12:00 na plaży przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.
  • Wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski juniorów, a ostatnio wywalczył dwa brązowe medale ME w swojej kategorii wiekowej. Już dziś marzą mu się seniorskie imprezy rangi mistrzowskiej. – Zacząłem też myśleć o kwalifikacji olimpijskiej – przyznaje Paweł Werner. Prywatnie pływak Juvenii Wrocław pasjonuje się informatyką i grafiką.