• Runda jesienna premierowego sezonu Krajowej Ligi Zapaśniczej przeszła do historii, niestety bez pozytywnych rozdziałów AZ Supra Brokers. Wrocławianie, mimo wielkiej woli walki, pasjonujących i – momentami – krwawych pojedynków, ulegli w ostatnim tegorocznym meczu AZS AWF Warszawa 3:4 i zakończyli tę fazę na ostatnim miejscu w tabeli.
  • Pierwszy mecz Krajowej Ligi Zapaśniczej we Wrocławiu nie zakończył się po myśli gospodarzy, którzy ulegli WKS Grunwald 4:6 (13:27). Największym wygranym był jednak zawodnik AZ Supra Brokers Dawid Kareciński, który chwilę po walce oświadczył się swojej dziewczynie.
  • Andrzej Wroński, mistrz olimpijski z Seulu i Atlanty w zapasach klasycznych, był największą gwiazdą Mistrzostw Świata Weteranów w Zapasach w Stylu Wolnym, które przez trzy dni były rozgrywane w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Nasz mistrz sprawił sobie urodzinowy prezent, zdobywając kolejny złoty medal.
  • Prawie 50 młodych adeptów zapasów wzięło udział w zawodach zorganizowanych przez Śląsk Wrocław we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 37. Choć dla niektórych był to pierwszy krok w sportowej karierze, to rywalizacja była naprawdę zacięta.
  • Mistrzostwa Polski w zapasach
    2013-04-30 09:57:42
    Pięć krążków wywalczyli dolnośląscy zapaśnicy podczas rozgrywanych w Kostrzynie mistrzostw Polski seniorów. Na podium stawali zawodnicy Śląska Wrocław, na czele z Damianem Janikowskim.
  • Mistrzostwa Europy w zapasach
    2013-03-25 13:55:48
    Niezbyt szczęśliwe okazało się Tbilisi dla naszego brązowego medalisty olimpijskiego z Londynu Damiana Janikowskiego (WKS Śląsk Wrocław).
  • Głosami czytelników „Słowa Sportowego” tytuł najlepszego trenera na Dolnym Śląsku w minionym roku przypadł Józefowi Traczowi, opiekunowi zapaśników Śląska Wrocław i asystentowi pierwszego trenera reprezentacji Polski.
  •   W sobotę odbył się 7. Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet. Do podwałbrzyskiej miejscowości zjechało 200 zawodniczek z całego świata. – To nie przesada, bo mieliśmy reprezentantki Niemiec, Francji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Szwecji, Węgier czy Norwegii, a jakimś cudem dotarła do nas także jedna zawodniczka z odległej Mongolii – cieszył się trener Dariusz Piaskowski, na co dzień szkoleniowiec miejscowego klubu Heros i współorganizator turnieju. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 16 i od lat 17 w górę. W starszej grupie, w kategorii wagowej do 72 kg wystartowała największa gwiazda zawodów i zarazem polskich zapasów kobiecych – Agnieszka Wieszczek-Kordus, która karierę rozpoczynała w Wałbrzychu pod okiem trenera Piaskowskiego. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w sobotę wróciła w rodzinne strony i pewnie wygrała ze wszystkimi rywalkami. Cały turniej stał zresztą na bardzo wysokim poziomie sportowym. Na starcie stawiły się bowiem m.in. reprezentacje Polski kadetek i juniorek. Swoje najlepsze zawodniczki przywieźli także Niemcy. – Mamy potężną imprezę, która z roku na rok cieszy się coraz większym prestiżem na Starym Kontynencie i przyciąga coraz lepsze zapaśniczki. Przypuszczam, że kiedy spotkamy się tu za rok znów osiągniemy wielki sukces – podsumował trener Piaskowski.   ŁH
  • W sobotę odbył się 7. Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet.
  • 115 zawodników z 28 klubów rywalizowało w Wałbrzychu w X Memoriale Bogusława Dąbrowskiego, który był zaliczany do Pucharu Polski juniorów w zapasach klasycznych. Dolnoślązacy zdobyli tylko trzy medale.
  • Od kilku sezonów zaliczany jest do jednych z najlepszych zapaśników w Polsce i na świecie. Rodowity wrocławianin był jednym z pewniaków do medalu olimpijskiego i jako jeden z niewielu wytrzymał presję i stanął na podium igrzysk w Londynie. Po tym, jak odebrał medal w Londynie płakał rzewnymi łzami, czym wzruszył całą Polskę. – Ja na co dzień nie płaczę, kiedyś tak, ale to było jak byłem mały i przegrywałem walki – opowiada Damian Janikowski, zapaśnik Śląska Wrocław.
  • W końcu jest... Pierwszy medal wywalczony przez Dolnoślązaka podczas igrzysk w Londynie. Wczoraj na ostatnim stopniu podium stanął Damian Janikowski, zapaśnik Śląska Wrocław
  • Damian Janikowski (Śląsk Wrocław) zdobył w Belgradzie srebrny medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym w wadze 84 kg. W finale 84 kg Janikowski, wicemistrz świata z ubiegłego roku, przegrał z Bułgarem Christo Marinowem w rundach 0:2. Damian Janikowski ze Śląsk Wrocław zdobył w Belgradzie srebrny medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym.
  • GOKiS Tygrysy Kąty Wrocławskie-WKS Śląsk zdobył tytuł zapaśniczych mistrzów Polski w stylu klasycznym.
  • Zapaśnicy GOKiS Tygrysów Kąty Wrocławskie-WKS Śląsk są na ostatniej prostej do zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski. W pierwszym meczu finałowym pokonali Unię Racibórz.
  • Już 20 listopada rozstrzygną się losy rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski w zapasach w stylu klasycznym. W fielkim finale GOKiS Tygrysy Kąty Wrocławskie-WKS Śląsk zmierzy się z Unią Racibórz.
  • Tygrysy walczą jak lwy
    2011-10-24 15:19:00
    Nie ma mocnych na zapaśników klasycznych GOKiS Tygrysów Kąty Wrocławskie-WKS Śląsk. Podopieczni Józefa Tracza i Hieronima Kurysia w kolejnym meczu Ligi Drużynowej pokonali w niedzielę we własnej hali aktualnego mistrza Polski – Sobieskiego Poznań!
  • W niedzielę odbyły się pierwsze mecze Ligi Drużynowej Zapasów w stylu klasycznym. W najciekawszym meczu obrońca tytułu mistrza Polski – Sobieski Poznań, uległ na swojej macie Tygrysom-Śląsk Wrocław 7:17.