AZS UE Wrocław pokonał wicemistrza Polski

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 10 lutego 2020

Ponad dwie godziny trwał mecz AZS-u Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław z Polmlekiem Lidzbark Warmiński. Wygrana 3:2, premiowana dwoma punktami, była możliwa dzięki dwóm zwycięstwom Natalii Bajor oraz dobrej postawie rezerwowej Syu Liu.

Wrocławskie tenisistki stołowe wygrały z ekipą z Lidzbarka (fot. archiwum klubu)

Jeśli do Wrocławia przyjeżdżają wicemistrzynie Polski. trzeba się spodziewać trudnego meczu. Determinację zespołu Polmleku Lidzbark Warmiński pokazał już pierwszy z sobotnich pojedynków. Aleksandra Michalak w starciu z Natalią Bajor zaprezentowała to, co potrafi najlepiej, czyli pełną ryzyka, ofensywną grę. – Ola ma taki styl gry. Gdy dołoży do niego więcej odpowiedzialności wyniki będą zdecydowanie lepsze – twierdzi Zbigniew Pietkiewicz, trener Polmleku Lidzbark Warmiński. Bajor przegrała tylko w drugim secie, w pozostałych partiach pokazując dojrzałość w kluczowych momentach gry. Najlepiej widać to było nawet nie w secie trzecim, wygranym przez Natalię do 2, ale czwartym, w którym kapitan wrocławskiego zespołu przegrywała już 1:5, by zdobyć następnie aż 10 punktów z rzędu i rozstrzygnąć pojedynek. Niestety siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn przegrały swoje spotkania i to zespół Polmleku prowadził 2:1.