AZS UE Wrocław z awansem na 3. miejsce w tabeli

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 28 października 2019

Zwycięstwo 3:1 nad GLKS-em Nadarzyn nie przyszło łatwo zawodniczkom AZS UE Wrocław. Stoczyły cztery bardzo wyrównane pojedynki – dwa z nich wygrała Natalia Bajor.

Zawodniczki AZS UE Wrocław (z prawej) wygrały trzecie spotkanie z rzędu (fot. D. Mazur)

Wiadomo było, że dla wrocławianek będzie to zupełnie inne spotkanie w porównaniu do meczu z Dojlidami Białystok, zakończonego szybką wygraną 3:0. Pokazały to wymiany pierwszego pojedynku sobotniego popołudnia. 20 letnia Julia Ślązak stanęła naprzeciw kapitan AZS UE Wrocław Natalii Bajor. Podczas Grand Prix Polski w Wałbrzychu zawodniczka GLKS-u i młodzieżowa mistrzyni kraju przegrała z mistrzynią Polski seniorek tylko 3:4. Na powtórkę formy Ślązak z tamtego spotkania liczył z pewnością trener ekipy gości Marcin Kusiński wystawiając ją na pierwszy ogień. Pierwsze trzy sety tego pojedynku były niezwykle wyrównane. Trzeba było naprawdę uważnie obserwować poszczególne zagrania, by próbować dostrzec, co zadecydowało o końcowym rezultacie. Na dodatek bardzo krókie wymiany, bo zawodniczki chciały zdobyć punkt najlepiej przy returnie albo pierwszej piłce po własnym serwisie. Obie prezentowały zbliżony poziom, co udowodniła pingpongistka z Nadarzyna, zwyciężając trzeciego seta do 8. Ślązak grała konsekwentnie mocne piłki na koniec stołu i wygrywała rzadkie długie wymiany, co zaprocentowało wygraną – podobnie jak w przypadku Bajor w pierwszej partii. Jednak ostatni set to pokaz umiejętności mistrzyni Polski. Natalia Bajor od stanu 3:7 dla rywalki zdobyła osiem punktów z rzędu.