Brazylijska samba

Cztery mecze i cztery porażki. Taki jest smutny bilans reprezentacji Polski w tegorocznych pojedynkach z Brazylią w ramach rozgrywek Ligi Światowej. Biało-czerwoni do dwóch porażek wyjazdowych dorzucili smutny dublet z katowickiego Spodka. Wniosek? Przed polskimi siatkarzami jeszcze dużo pracy.

Pojedynki pomiędzy reprezentacjami Polski i Brazylii są od kilku lat siatkarskimi klasykami. Zarówno w Ameryce Południowej, jak i na terenie biało-czerwonych sportowe areny wypełniają się do ostatniego miejsca. Nie inaczej było kilka dni temu w Katowicach. Stolica polskiej siatkówki po raz kolejny ożyła, a sam Spodek niemal odleciał podczas obu spotkań.

Polacy nawiązali równorzędną walkę z przeciwnikiem jedynie w pierwszym pojedynku. Podopieczni Andrei Anastasiego z wiarą i nadzieją przystąpili do czwartkowego meczu. Niesieni dopingiem szczelnie wypełnionego Spodka siatkarze już w pierwszym secie narobili przeciwnikom sporego strachu. Ostatecznie Brazylijczycy wyszli obronną ręką z otwierającej partii, wygrywając do 23. Drugi set należał już jednak do biało-czerwonych, którzy dowodzeni przez rozgrywającego Łukasza Żygadłę rozbili rywali ostatecznie 25:18. Na więcej podopiecznym Andrei Anastasiego Brazylijczycy już nie pozwolili.

Więcej przeczytasz w poniedziałkowym numerze Słowa Sportowego

Podwójne zwycięstwo

Dokładnie tak można podsumować wynik polskich siatkarzy w piątym weekendzie rozgrywek Ligi Światowej. Tym razem naprzeciwko biało-czerwonych stanęła reprezentacja Portoryko.

Siatkarze w kratkę

Połowicznym sukcesem zakończyła się wyprawa polskich siatkarzy do Stanów Zjednoczonych. W czwartym weekendzie Ligi Światowej podopieczni Andrei Anastasiego najpierw gładko rozprawili się z mistrzami olimpijskimi w trzech setach, by dzień później przegrać z reprezentacją USA w czterech partiach.