Cała Polska w cieniu Śląska?

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 26 września 2011

W niedzielę odbyły się pierwsze mecze Ligi Drużynowej Zapasów w stylu klasycznym. W najciekawszym meczu obrońca tytułu mistrza Polski – Sobieski Poznań, uległ na swojej macie Tygrysom-Śląsk Wrocław 7:17.

avatar

Dolnoślązacy, którzy pojechali do Wielkopolski bez swojego asa – Artura Michalkiewicza oraz bez kontuzjowanego Pawła Poślada, przegrali tylko jedną walkę. Pozostałe konsekwentnie wygrywali na punkty. I tak w poszczególnych bojach triumfowali: w kat. do 55 kg Michał Tracz, w kat. do 60 kg Jakub Szczepaniak, w kat. do 66 kg. Tomasz Świerk, w kat. do 74 kg Julian Kwit, w kat. do 84 kg Damian Janikowski, a w kat. do 120 kg Łukasz Banak. Swoją walkę w kat. do 96 kg przegrał jedynie Patryk Klimek. W ten sposób drużyna Tygrysów-Śląsk pokazała, kto w rozpoczętym sezonie jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski i startu w europejskich pucharach. Obrońca tytułu został pokonany, więc kto może jeszcze zaszkodzić Dolnoślązakom? – Nie znam odpowiedzi na to pytanie, ale wiem, że do każdego przeciwnika podejdziemy z respektem i szacunkiem. Oczywiście celujemy w złoto, ale na razie wygraliśmy tylko jeden mecz – tonuje nastroje trener Tygrysów-Śląsk Józef Tracz.

W drugim niedzielnym meczu Unia Racibórz pokonała 13:10 AKS Piotrków Trybunalski. A już 9 października o godz. 17 nasi zapaśnicy wystąpią w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich przy ul. Brzozowej 4. W tym sezonie będzie to stałe miejsce ich występów w roli gospodarza. Przeciwnikiem ekipy Tygrysów-Śląsk w pierwszym meczu przed własną publicznością będzie wicemistrz Polski – Olimpijczyk Radom.

Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny z wyjątkiem specjalnych miejsc tuż przy macie. Za możliwość oglądania zawodów z najbliższej odległości trzeba zapłacić od 100 do 500 złotych. Ale dla jednego z czytelników Słowa Sportowego mamy podwójną wejściówkę gwarantującą możliwość emocjonowania się walkami zapaśników na wyciągnięcie ręki za darmo. Aby ją zdobyć wystarczy do najbliższego piątku przesłać na adres lukasz.harazny@slowosportowe.pl meil z odpowiedzią na pytanie „Ile medali olimpijskich zdobył obecny trener zapaśników Śląska Wrocław – Józef Tracz?”. W tytule meila proszę wpisać KOKURS, a w treści (oprócz odpowiedzi) swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Ze zwycięzcą wyłonionym w drodze losowania skontaktujemy się telefonicznie. Życzymy powodzenia!

 

ŁUKASZ HARAŹNY


źródło: własne


Proste pytanie: 10 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment