CEV EuroVolley 2019 Mężczyzn

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 30 września 2019

Mimo że nasze orły są dwukrotnymi mistrzami świata i niedawno awansowały na igrzyska olimpijskie, na mistrzostwach Europy nie wiodło im się najlepiej. Ostatni medal tych rozgrywek zdobyli w 2011 roku. Był to brąz. Teraz, po trzech edycjach posuchy, Polacy wrócili na podium. Złoto wywalczyli Serbowie.

avatar
Polscy siatkarze z brązowym medalem mistrzostw Europy (fot. archiwum PZPS)

Faza grupowa w ekspresowym tempie, 1/8 finału podobnie. Spodziewaliśmy się większych emocji w ćwierćfinale z reprezentacją Niemiec. Zawiedliśmy się, bo po raz kolejny polski walec rozjechał rywala w trzech setach. Półfinał ze Słowenią? – Nic trudnego, kolejne szybkie zwycięstwo – mówili. Okazało się, że to właśnie Słoweńcy po raz trzeci zagrodzili nam drogę do zdobycia najwyższych celów w turnieju. Cztery lata temu pokonali Polaków 3:1 w ćwierćfinale, a w 2017 roku wyeliminowali ich już w barażach.

Trafiła kosa na kamień

Najpierw sensacyjnie Słoweńcy wyeliminowali jednego z głównych pretendentów do złota, czyli reprezentację Rosji, pokonując ją 3:1 w ćwierćfinale. Potem przyszła kolej na Polaków. Kadra Vitala Heynena w czwartkow ym meczu w niczym nie przypominała siebie. Zdobycie każdego punktu było dla naszych siatkarzy wielką męczarnią, a dodając do tego wspaniałą postawę i wysoką skuteczność w ataku rywali, mogło się to skończyć tylko w jeden sposób. Słabo w rozegraniu spisywał się Fabian Drzyzga, jego wystawy były bardzo niedokładne i lekko utrudniały skończenie ataku. Na boisku wyraźnie brakowało też lidera. Michał Kubiak i Wilfredo Leon zagrali mocno poniżej swoich możliwości i trzeba przyznać, że był to najsłabszy mecz w wykonaniu polskiej kadry na tych mistrzostwach. – Wydaje mi się, że zbyt wielu graczy nie potrafiło pomóc drużynie. Nie umieliśmy stworzyć kolektywu – skomentował mecz trener Polaków.

ALEKSANDRA MIELCZAREK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.