Dolnośląskie drużyny przed startem rundy wiosennej

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 4 lutego 2019

Pod względem liczebności Dolny Śląsk jest czołówką ekstraklasy. Niestety, boiskowa ocena jakości naszych drużyn wypada o wiele gorzej. Dlatego Zagłębie Lubin, Miedź Legnica i Śląsk Wrocław już od pierwszej wiosennej kolejki czeka ciężka walka o każdy ligowy punkt. A walka rozpoczyna się już w weekend. W piątek do Legnicy zawita „Jaga”, lubinianie jadą do odradzającego się Lecha, a WKS podejmie w sobotę walczące o życie Zagłębie Sosnowiec.

avatar
Cz y piłkarze Miedzi b ędą cieszyć się z kolejnych zw ycię stw w Lotto Ekstraklasie? (fot. archiwum)

Legniczanom przypadnie w udziale zaszczyt otwarcia wiosennych zmagań w ekstraklasie. W piątek o godz. 18 podejmą przed własną publicznością walczącą o podium Jagiellonię Białystok, a więc rywala, którego już raz w tym sezonie pokonali. – Każdy mecz jest jednak inny. Tamto zwycięstwo to już historia. Gra zaczyna się od nowa – mówi trener beniaminka Dominik Nowak.
Piłkarze Miedzi mają za Zagrali dla sędziego Jaza! LOTTO EKSTRAKLASA Miedź Legnica po trzech tygodniach w Turcji wraca do gry Czas r ewanżu sobą b lisk o 3-tygodniowe zgru po w anie w Tu rcji. W tym czasie rozegrali aż pięć sparingó w (Slavia Sofia 2:1, Czerno More Warna 1:1, Vardar Sk o p je 2:1, S KA Chabaro wsk 2:3, Czornomorec Odessa 1:2). Trener No wak przekonuje, że drużyna jest gotowa do powrotu na ligowe boiska. – Wykonaliśmy kawał ciężkiej pracy, teraz pozostało już tylko poszukać tak zwanej piłkarskiej świeżości i skupić się na taktyce, bo w każdym spa rin gu traciliśmy bramki, jest więc co analizować – mówi szkoleniowiec. Nowak w dwóch ostatnich sparingach nad Bosforem, z ekipami z Odessy i Chabro wska desygnował do gry dwie zupełnie różne jedenastki, co pokazało, że na braki kadrowe nie może narzekać. Grunt w tym, jak z szerokiej kadry wybrać skład na piątkowe spotkanie. – I będzie to ciężkie zadanie, bo poziom zespołu jest bardzo w yrównany. Ale dobrze, że w zespole jest rywalizacja i na pewno wyjdzie nam to na plus – podsumowuje trener Miedzi, który ma dziś do dyspozycji nieco inną drużynę od tej z którą udanie finiszował w ubiegłym roku.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment