Drużynowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Mnóstwo emocji zafundowali kibicom zgromadzonym na jeleniogórskim stadionie finaliści Drużynowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Ostatecznie najlepsi okazali się lekkoatleci AZS-AWF Warszawa. Zespół ze stolicy zaledwie o pół punktu wyprzedził AZS UMCS Lublin. Trzecie miejsce zajęli akademicy z Wrocławia.

avatar
Jakub Krzewina był jedną z wielu gwiazd startujących w Jeleniej Górze (fot. archiwum)

Podczas zawodów w Jeleniej Górze wystąpiło siedem najlepszych klubowych zespołów w Polsce. Na starcie pojawili się m.in. złoci medaliści mistrzostw Europy z Berlina: Michał Haratyk i Paulina Guba, rekordziści świata w sztafecie 4x400 z Birmingham Rafał Omelko oraz powracający po kontuzji Jakub Krzewina. Oczy kibiców były zwrócone także na świetnie spisującą się w tym sezonie płotkarkę – Karolinę Kołeczek.

21 konkurencji i medale

Rywalizacja na Stadionie Karkonoszy w Jeleniej Górze rozpoczęła się od skoku w dal kobiet, a w nim najlepsza była Gaja Wota (AZS AWF Kraków), która zwyciężyła z rezultatem 6,32. Wynik ten jest lepszy od rekordu życiowego Woty, jednak skok był wykonany przy zbyt mocnym wietrze. W rzucie dyskiem równą formę zaprezentowała Daria Zabawska (AZS UMCS Lublin) rzucając ponad 58 metrów.

Z Jeleniej Góry
IRENEUSZ BUCZYŃSKI


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment