Eliminacje UEFA Regions Cup

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 15 października 2018

Reprezentacja Dolnego Śląska prowadzi w tabeli po dwóch meczach turnieju eliminacyjnego UEFA Regions Cup. Przed nią jednak jeszcze mecz z gospodarzami imprezy – drużyną włoskiej Montecatini. Naszym piłkarzom do awansu wystarczy nawet remis.

Kadra Dolnego Śląska doskonale spisuje się w eliminacjach UEFA Regions Cup (fot. dzpn)

Pierwszy mecz włoskiego turnieju zawodnicy wyselekcjonowani z dolnośląskich klubów przez trenera Grzegorza Kowalskiego rozegrali w San Giuliano. Mistrzowie Polski kadr wojewódzkich wygrali 3:1 ze szwajcarskim Vaud, chociaż spotkanie nie rozpoczęło się dla nich zbyt obiecująco. Helweci już w 8. minucie otworzyli wynik. Dolnoślązacy rozgrywali jednak dobry mecz i po zmianie stron udowodnili swoją wyższość. W 68. minucie wyrównał Mateusz Magdziak, na co dzień gracz lidera tabeli III ligi – Górnika Polkowice. Następnie prowadzenie biało-czerwonym (bo przecież Dolnoślązacy reprezentują w Italii cały kraj!) dał wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Kornel Traczyk ze Ślęzy Wrocław. A już w doliczonym czasie końcowy rezultat ustalił Marcin Buryło z Lechii Dzierżoniów.