Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 28 października 2019

Zakończyła się piata kolejka Basket Ligi Kobiet. CCC Polowice rozgromiło Politechnikę Gdańską, a dzień później Ślęza Wrocław we własnej Sali wysoko pokonała Energę Toruń.

CCC Polkowice wysoko pokonało Politechnikę Gdańską w meczu 5. kolejki Basket Ligi Kobiet (fot. archiwum klubu)

W minionym tygodniu koszykarki z Polkowic rozegrały dwa spotkaniA. W środę przegrały drugi mecz w Euro Cup, w sobotę natomiast bez najmniejszych problemów pokonały Politechnikę Gdańską. Pomarańczowe bardzo dobrze rozpoczęły środowy mecz. Grały szybko, agresywnie i skutecznie, a przede wszystkim zespołowo. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo jest już w rękach CCC w czwartej kwarcie Turczynki odrobiły straty i doprowadziły do remisu. Nie do zatrzymania była Arike Ogunbowale, która zdobyła aż 38 punktów. Doskonałą pracę wykonał duet wysokich. Angelica Robinson i Courtney Paris zebrały razem 27 piłek. To zbiórki przesądziły o losach tego meczu. Polkowiczanki przegrały w stolicy Turcji 85:89. Zupełnie inaczej wyglądała ligowa potyczka, która zakończyła się wygraną pomarańczowych – 103:71. Wysokie zwycięstwo mistrzynie Polski zawdzięczają doskonale rozegranej pierwszej kwarcie. Faworytem starcia w Gdańsku były podopieczne trenera Marosa Kovacika i zadanie wykonały. Pomarańczowe koncertowo rozpoczęły mecz wygrywając pierwszą kwartę aż 30:9. Chociaż kolejne kwarty były już bardziej wyrównane, to koszykarki Politechniki nie zdołały odrobić straty z pierwszych dziesięciu minut. Dobre otwarcie dało trenerowi CCC Polkowice możliwość większej rotacji. Punkty dla polkowickiej drużyny zdobyły wszystkie zawodniczki z ławki. Kolejny mecz polkowiczanki rozegrają w najbliższy czwartek w Szwecji. Przeciwnikiem Pomarańczowych w rozgrywkach EuroCup Women będzie A3 Basket Umea. W Energa Basket Lidze Kobiet w 6. kolejce przeciwnikiem CCC Polkowice będzie Wisła Kraków. Mecz w Polkowicach już 3 listopada o godzinie 19:00.

DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA – CCC POLKOWICE 71:103