Francja, Urugwaj i Rosja w ćwierćfinale mistrzostw świata

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 2 lipca 2018

To nie jest turniej faworytów! Nie ma już na mundialu Niemców, Argentyny, Portugalii i Hiszpanii. Za nami pierwsze mecze 1/8 finału, pierwsza dogrywka, konkurs rzutów karnych i kolejna sensacja. Rosjanie wyeliminowali „La Roja”.

Młodziutki Francuz Kylian Mbappe wyrasta na największą gwiazdę mistrzostw w Rosji (fot. reuters)

Jedno jest już pewne – podium mistrzostw świata w Rosji nie będzie w żaden sposób przypominało tego sprzed czterech lat. Na turniej nie zakwalifikowali się brązowi medaliści – Holendrzy. Mistrzowie świata Niemcy zanotowali najsłabszy start w historii i nawet nie wyszli z grupy. A na 1/8 swój występ nad Wołgą zakończyli Argentyńczycy. Messi i spółka po jednym z najlepszych meczów na turnieju ulegli fantastycznie dysponowanej tym razem Francji. Trójkolorowi wygrali 4:3, chociaż po 48 minutach przegrywali 1:2. Później na boisku rządzili już jednak tylko gracze z Europy, a genialną partię rozegrał 19-latek Kylian Mbappe Lottin. Strzelec dwóch arcyważnych bramek w tym meczu ma szansę zostać największą gwiazdą tych mistrzostw. Tym bardziej, że konkurencja konsekwentnie topnieje. Nie ma już w Rosji Messiego, nie ma też Ronaldo, który w meczu Portugalii z Urugwajem został kompletnie wyłączony z gry i bezradnie przyglądał się tratującym jego drużynę Urusów. Tak oto poznaliśmy pierwszą parę półfinałową. Już w piątek o godz. 16 w Niżnym Nowogrodzie Urugwaj podejmie Francję.