Halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych

, poniedziałek, 16 lutego 2015

Z rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych dolnośląscy lekkoatleci przywieźli 12 medali. Cieszyć może szczególnie postawa biegaczy, którzy zdobyli ponad połowę medali, wielokrotnie poprawiając rekordy życiowe.

avatar
Ewa Ochocka (pierwsza z prawej) w Toruniu wywalczyła dwa medale. Tutaj odebrała krążek za 3. miejsce w biegu na 60 m

Podczas krajowego czempionatu osiągnięto kilka ciekawych wyników, a także ustanowiono nowe rekordy Polski. Dolnoślązacy najlepiej spisali się w konkurencjach biegowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi, którzy zdominowali bieg na 60 m. Wygrał Damian Sztejkowski (7.01) z LKS-u Polkowice, wyprzedzając Macieja Buciaka (7.04) z Bolesławca. Na tym samym dystansie, ale wśród juniorów, zwyciężył Kacper Więcław (6.89) z Lubina, a u juniorek na 3. miejscu bieg ukończyła koleżanka klubowa Buciaka, Ewa Ochocka. W biegu tej ostatniej wyróżnić trzeba zwyciężczynię Ewę Swobodę, która 60 m przebiegła w czasie 7.28 s, bijąc o 0.02 s własny halowy rekord Polski juniorek. Obecnie Polka jest wiceliderką światowych tabel w sezonie halowym. Dla Ochockiej nie był to jedyny medal podczas mistrzostw. W niedzielę z czasem 8.57 s wygrała bieg na 60 m przez płotki. Na dystansie 300 m wśród juniorek młodszych na 2. lokacie finiszowała Aleksandra Dudziak (40.32) z Sokoła Lubin. Siódmy krążek dla województwa dolnośląskiego w biegach zdobył Bartosz Siudek w biegu na 60 m ppł. Ten ćwiczący na co dzień w MKS-ie MOS Wrocław junior młodszy z wynikiem 8.00 s zajął 3. miejsce. W skoku w dal rekord życiowy poprawiła natomiast trzecia zawodniczka konkursu Patrycja Skórzewska z wrocławskiego WLKS-u, która skoczyła 5.58 m. Zawody wygrała Natalia Chacińska (6.10), a druga była Angelika Faka (5.67). Pozostając przy skokach, należy wspomnieć o złotym medalu Weroniki Strączek w trójskoku juniorek młodszych. Zawodniczka Parasola Wrocław uzyskała wynik 11.82 m i o 11 centymetrów wyprzedziła Wiktorię Liberską z Bydgoszczy. W tej samej konkurencji srebrny medal wywalczył junior Rafał Burzak z MKS-u Piasta Głogów, który zakończył rywalizację z odległością 14,45 m. Wygrał Filip Sacha, skacząc 54 centymetry dalej. Mistrzem Polski w skoku wzwyż został natomiast reprezentant klubu UKS Orlica Domaniów Maciej Grynienko skacząc równe 2 metry. Srebrny medal wśród juniorek wywalczyła natomiast Kamila Gutkowska z MKS OSA Zgorzelec, która pokonała poprzeczkę na wysokości 1.70 m.
Z pozostałych wyników ciekawa była rywalizacja w rzucie kulą kobiet. Konkurencję wygrała Maja Ślepowrońska, która 3-kilogramową kulą rzuciła na odległość 17.30, czym poprawiła o centymetr swój rekord kraju juniorów młodszych. W niedzielę natomiast 3-letni rekord juniorek młodszych na 60 m ppł poprawiła Klaudia Siciarz, a Tymoteusz Zimny podobnym osiągnięciem może się pochwalić na 300 m (34.38), który po wyrównanym finiszu pokonał Natana Fiedenia (34.43).
Ze świata
Bardzo dobrą passę podtrzymują polscy tyczkarze. Podczas mityngu w niemieckim Dessau Piotr Lisek pobił o 1 centymetr halowy rekord Polski. Polak najpierw poprawił swój własny rekord, skacząc 5.81 m. Chwile później Lisek pokonał poprzeczkę 5.87, co oznaczało, że zdetronizował Pawła Wojciechowskiego, który w lutym 2011 r. uzyskał 5.86 m. Wynik ten jest drugim rezultatem na europejskich tabelach w tym roku. Dobrze w sobotę w Berlinie spisał się również reprezentant Dolnego Śląska, Robert Sobera. Wynik 5.81 jest jego nowym rekordem życiowym. Podczas zawodów zawodnik AZS-AWF Wrocław starał się również atakować rekord Polski, ale trzy razy strącił poprzeczkę na wysokości 5.88. Tak wysoka forma naszych tyczkarzy napawa optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Pradze.
KATARZYNA
POWIDŁOWSKA


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 3 =


Komentarze:
  • anonim:
    7 miesięcy temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment