I liga mężczyzn gr. B

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 22 października 2018

Po nieudanym początku sezonu Siódemka Miedź Legnica kroczy po zwycięskiej ścieżce. W 5. kolejce I ligi mężczyzn gr. B zespół prowadzony przez Pawła Witę pokonał Grunwald Poznań 36:28 (18:11).

Legniczanie wygrali trzecie spotkanie z rzędu (fot. Siódemka Miedź Legnica)

Zwycięstwo odniesione nad zespołem z Poznania jest tym cenniejsze, że Grunwald ma w swoich szeregach trzech zawodników z przeszłością w PGNiG Superlidze Mężczyzn: Marcina Tórza, Arkadiusza Galewskiego oraz Dominika Płócienniczaka, który w ostatnich latach był podporą defensywy Chrobrego Głogów. Zawodnicy Siódemki Miedzi Legnica mieli nieco utrudnione zadanie, bo już w pierwszej minucie czerwoną kartkę otrzymał ich podstawowy bramkarz – Łukasz Mazur. Opuścił on pole bramkowe i próbując przechwycić piłkę, zderzył się z Michałem Majewskim. – Sytuacja z pierwszej minuty wyzwoliła w mojej drużynie sportową złość. Czerwona kartka dla Łukasza Mazura była prawidłowa, zgodna z przepisami. Adrian Stachurski wszedł do bramki i stanął na wysokości zadania, mimo że był osamotniony, bo Dawid Dekarz przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej. Moi zawodnicy pokazali dziś duży potencjał i charakter, dobrze zareagowali na trudną sytuację. Takie mecze budują mentalnie drużynę – zaznaczył Paweł Wita, szkoleniowiec legnickiego pierwszoligowca.