IV liga – grupa jeleniogórsko-legnicka

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Do dużego kalibru niespodzianki doszło w Ścinawie, gdzie miejscowa Odra zwyciężyła rezerwy Chrobrego. Wykorzystał to AKS, który po triumfie w Mirsku zmienił głogowian na prowadzeniu w tabeli. Pierwszy wiosenny punkt zdobyła Victoria.

Victoria urwała punkty Górnikowi (fot. J. Droś)

ODRA-TOTAL ŚCINAWA – CHROBRY II GŁOGÓW 4:2 (2:1)
Bramki:
0:1 Wajsak (12), 1:1 Lichwa (29), 2:1 M. Cichuta (41), 3:1 M. Cichuta (53), 3:2 Filipowicz (59), 4:2 Boguń (76). Żółte kartki: Ptak, Lichwa, Dziedzina. Sędziował: Damian Grabowski (Wałbrzych). Widzów: 350.

ODRA: G. Pyzio – Fedyk, Dziedzina, Boguń (85 Wiśniewski), M. Cichuta (80 Piechuta), Długosz (85 Cichy), Lichwa (85 Podgórski), K. Pyzio, Rytkowski (46 Seta), Smolny, Trawka (70 Ptak).
CHROBRY II: Bołdyn – Kusy, Wajsak, Juwa, Kobiela, Diduszko, Antochów (55 Paszek), Filipowicz, Rybak (63 Zapłacki), Flis, Siudak.

Początkowo nic nie wskazywało, że może dość do niespodzianki. Chrobry od 12. minuty prowadził bowiem po golu Wajsaka. Szybko odpowiedział jednak Lichwa, który skorzystał z zagrania K. Pyzia. Jeszcze przed przerwą po akcji Smolnego wynik odwrócił M. Cichuta. Ten sam piłkarz w 53. min trafił na 3:1 (asysta Dziedziny). Za sprawą Filipowicza głogowianie złapali jeszcze kontakt, ale ostatnie słowo należało do Bogunia. – Zagraliśmy bardzo słabo zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Nie można odmówić drużynie zaangażowania, ale popełniono bardzo dużo prostych błędów. Nie będę wymieniał konkretnych nazwisk, bo nie chodzi o to, aby nagle po porażce biczować. Taki mecz nam się trafił i tyle. Trzeba szybko podnieść głowy, bo liga jeszcze trwa. Przed nami dziesięć występów. Nie można robić z tej porażki tragedii i niech każdy po prostu pomyśli, jak zagrał indywidualnie, jak było zespołowo i z tymi wnioskami skupi się na tym, co dalej. Trzeba pokazać, że potrafimy grać o wiele lepiej – powiedział Jakub Wolny, trener Chrobrego II.