Jerzy Szafraniec nowym trenerem szczypiornistów Zagłębia Lubin

, czwartek, 23 lutego 2012

Jacek Będzikowski nie jest już trenerem superligowych szczypiornistów Zagłębia Lubin. Do końca sezonu obowiązki szkoleniowca zespołu będzie pełnił ponownie dyrektor klubu i były trener lubinian, Jerzy Szafraniec.

avatar
Jacek Będzikowski nie jest już trenerem szczypiornistów Zagłębia (@fot. K. Ziółkowski)

Jacek Będzikowski o decyzji władz klubu dowiedział się we wtorek. Powodem były słabe wyniki zespołu, który w 18 ligowych kolejkach wywalczył zaledwie 5 zwycięstw i jeden remis, a aż 12 razy schodził z parkietu pokonany. To spowodowało, że mający ambicje walki o czołowe lokaty klub z Lubina zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli PGNiG Superligi i ma coraz mniejsze szanse na udział w fazie play-off. Były rozgrywający m.in. Śląska Wrocław i klubów niemieckiej Bundesligi, Jacek Będzikowski przed rozpoczęciem sezonu zastąpił na stanowisku szkoleniowca Zagłębia właśnie Jerzego Szafrańca. Nowy-stary trener męskiego zespołu będzie jego szkoleniowcem przynajmniej do końca bieżących rozgrywek, a funkcję tę dzielił będzie z dotychczasowymi obowiązkami dyrektora klubu.

Pierwszy poważny sprawdzian czeka zespół Jerzego Szafrańca czeka już w najbliższą sobotę. Lubinianie podejmą na własnym parkiecie zespół beniaminka, Juranda Ciechanów (pocz. o godz. 17) i aby wciąż myśleć o czołowej ósemce, muszą ten mecz wygrać.

A.C.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.