Kontuzja Małachowskiego na MŚ wojska

, poniedziałek, 25 lipca 2011

Mistrzostwa świata wojska, rozgrywane w Rio de Janeiro w Brazylii, były zdecydowanie udane dla polskich sprinterów. Tego samego, niestety nie może powiedzieć jeden z najlepszych obecnie na świecie dyskoboli, faworyt do medalu na mistrzostwach świata w Korei – Piotr Małachowski. Reprezentant WKS Śląsk Wrocław podczas startu doznał kontuzji kolana i zawody ukończył na dalekim miejscu.

Poza wypadkiem popularnego Machała zawody w dalekiej Brazylii jak najbardziej można zaliczyć do udanych. Nasi reprezentanci wywalczyli sporo medali, także tych z najcenniejszego kruszcu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta 4x400 m, w której biegli Dolnoślązacy: Marcin Marciniszyn i Daniel Dąbrowski. Polacy pewnie pokonali Kenijczyków. Marcin Marciniszyn zajął też 2. miejsce wraz z kolegami ze sztafety 4x100 m. Sukces odniosła także sztafeta pań. Srebro przypadło w udziale dwóm zawodniczkom Śląska Wrocław: Darii Koryczńskiej oraz Ewelinie Ptak.

Proste pytanie: 5 + 6 =