KPR pokonał Pogoń 26:22

Maciej Szumski, poniedziałek, 6 maja 2013

W pierwszym meczu, którego stawką jest zakończenie sezonu PGNiG Superligi na piątym miejscu w tabeli, KPR Jelenia Góra zwyciężył Pogoń Szczecin 26:22. Rewanż w sobotę w Szczecinie.

avatar

KPR od początku starał się przejąć inicjatywę na parkiecie. W bramce gospodyń dobrze spisywała się Martyna Kozłowska, a w ataku jeleniogórzanki bramki zdobywały na różne sposoby. Wprawdzie w 7. min był remis 4:4, lecz dzięki akcjom Joanny Załogi, Małgorzaty Buklarewicz oraz błyskotliwej Marioli Wiertelak miejscowe szybko odskoczyły na dystans czterech trafień 8:4. Wypracowanej przewagi zawodniczki trener Małgorzaty Jędrzejczak nie oddały już do końca pierwszej części spotkania, po której prowadziły 16:11.
Po przerwie mecz się wyrównał, a w 35. min po trafieniu doświadczonej Moniki Stachowskiej szczecinianki traciły do rywalek tylko dwa gole (17:15). Pogoń starała się, lecz nie była w stanie już bardziej zbliżyć się do rywalek. W bramce KPR w dalszym ciągu brylowała bowiem Kozłowska, której skuteczność obrony strzałów szczecinianek była bliska 50 proc. Na wysokim poziomie grały też Załoga i Wiertelak. Obie zawodniczki łącznie zdobyły 18 z 26 bramek, które padły łupem zespołu z Jeleniej Góry. Ostatecznie KPR wygrał 26:22. Teraz jeleniogórzanki muszą obronić wypracowaną przewagę w Szczecinie. Jeśli im się to udał będą mogły chwalić się tytułem piątej drużyny w kraju.
Dodajmy, że po meczu małą fetę swoim ulubienicom zgotowali sympatycy KPR. Dziewczyny zostały wywołane na zewnątrz hali, a tam czekał na nie tort, kwiaty oraz napoje.
KPR JELENIA GÓRA –
POGOŃ SZCZECIN 26:22 (16:11)
KPR: Szalek, Kozłowska – Załoga 11, Wiertelak 7, Buklarewicz 4, A. Mączka 2, Galińska 1, Żakowska 1, Rupp, Kubicka, Fursewicz. Kary: 2 min.
POGOŃ: Płaczek – Cebula 7, Stachowska 4, Kuryanovich 3, Głowińska 2, Sabała 2, Piontke 1, Agova Ivanova 1, Pasternak 1, Yashchuk 1, Jakubowska. Kary: 4 min.
(GB)


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.