KPR uległ MKS Lublin 28:35

, poniedziałek, 9 września 2013

Na inaugurację rozgrywek PGNiG Superligi KPR przegrał z MKS Lublin 28:35. Mimo że jeleniogórzanki nie były faworytkami, to nie przestraszyły się i zasłużyły na sporo pochwał.

avatar
(Fot. G. Bereziuk) KPR w meczu z mistrzyniami kraju zagrał ambitnie

Początek spotkania był prawdziwym koncertem KPR. W efekcie dobrej gry gospodynie prowadziły z siedemnastokrotnymi mistrzyniami Polski 4:1. Im głębiej w mecz, tym przyjezdne zaczęły łapać swój rytm i wynik zaczął się wyrównywać. Lublinianki pierwszy raz wyszły na prowadzenie w 15. min po akcji Doroty Małek. Przyjezdne zwietrzyły swoją szansę, podkręciły tempo i w końcówce pierwszej połowy zdominowały wydarzenia na parkiecie. W efekcie tego do przerwy prowadziły 18:13.
Po przerwie drużyna trener Małgorzaty Jędrzejczak nie zamierzała składać broni i ruszyła do odrabiania strat. Gospodynie chciały walczyć o coś więcej niż tylko pozostawienie dobrego wrażenia. Podobać mógł się cały zespół, włącznie z bramkarką Martyną Kozłowską. W roli egzekutorki nie zawodziła Lidia Żakowska, na całym obwodzie harowały Małgorzata Buklarewicz i Beata Skalska, a ładne gole po kontrach rzucała Natalia Winiarska.
W końcówce dwie bramki zdobyła Martyna Michalak, a w 56. min popularna wśród znajomych Skała swoim golem zbliżyła jeleniogórzanki na cztery gole. W tym okresie lublinianki grały w podwójnym osłabieniu, gdyż na ławkę kar powędrowały Dorota Małek i Honorata Syncerz. KPR chciał dobrze wykorzystać ten czas i tak by było, gdyby nie cuda, jakich dokonywała w bramce Jekaterina Dżukajewa. Bułgarka broniła jak w transie i to dzięki niej przyjezdne zdołały opanować nerwy i zapewnić sobie końcowy sukces. – Mimo że nie ustrzegłyśmy się błędów, uważam, że zagrałyśmy dobry mecz. Dziewczyny pokazały, że mają pomysł na grę nawet z najlepszymi w tej lidze. To dobrze wróży na przyszłość – powiedziała trener Małgorzata Jędrzejczak.

KPR JELENIA GÓRA –
MKS LUBLIN 28:35 (13:18)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Żakowska 7, Skalska 5, Winiarska 4, Buklarewicz 4, Michalak 4, Wiertelak 3, Tomczyk 1, Wesołowska, Grobelska, Uzar, Oreszczuk. Kary: 8 minut.
MKS: Gawlik, Dżukajewa – Małek 7, Majerek 4, Szarawaga 4, Nestsiaruk 4, Wojtas 3, Kozimur 3, Konsur 2, Wojdat 2, Gęga 2, Syncerz 2, Rola 1, Skrzyniarz 1, Mihdaliova. Kary: 14 min.
(GB)


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.