Krispol 1. Liga Mężczyzn

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 9 grudnia 2019

W końcu nadszedł czas na pierwszoligowe derby Dolnego Śląska. KFC Gwardia Wrocław pojechała do Głogowa, by tam zmierzyć się z miejscowym SPS Chrobrym w ramach 13. już kolejki Krispol 1. Ligi Mężczyzn. Ten mecz zakończył pierwszą rundę fazy zasadniczej, a w czwartek rozpocznie się runda rewanżowa.

avatar
Gwardii Wrocław wygrała derbowe spotkanie z Chrobrym Głogów (fot. archiwum Gwardia Wrocław)

Kluby znajdują się na półmetku rozgrywek i teraz czekają je mecze rewanżowe. Jest to ciekawsze, bo teraz wszyscy już wiedzą, czego się po przeciwnikach spodziewać, więc z pewnością nie zabraknie walki i emocji. Tym bardziej, że coraz bliżej do kluczowego momentu sezonu.

Krótkie podsumowanie

Spróbujmy nieco podsumować pierwszą rundę sezonu. Na ten moment Stal Nysa jako jedyny zespół nie zanotowała jeszcze porażki. Na koncie ma 13 zwycięstw, 12 z kompletem punktów i jedno wygrane w tie-breaku z GWR. Nie ma natomiast drużyny, która miałaby na koncie same porażki. Patrząc na tabelę, od miejsca 2. do 9. panuje ogromny ścisk i każde oczko jest dla zespołów na wagę złota, bo rozstrzał punktowy na dystansie tych ośmiu pozycji wynosi zaledwie pięć oczek (21-26 pkt). Walka o jak najwyższe miejsce jest zatem bardzo zacięta. Jeśli chodzi o naszych dolnośląskich reprezentantów to KFC Gwardia Wrocław w tych 13 kolejkach odniosła 7 zwycięstw i 6 porażek. W pięciu meczach na własnym boisku przegrała dwukrotnie. Natomiast SPS Chrobry Głogów wygrał 3 mecze, wszystkie w roli gospodarza, a przegrał 10 spotkań.

ALEKSANDRA MIELCZAREK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.