Liga Narodów siatkarek: Turniej w Wałbrzychu

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 18 czerwca 2018

Reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce w Lidze Narodów. – Dziewczyny spisały się nie na duży plus, ale na duży hasztag – podsumował selekcjoner Jacek Nawrocki. Biało-czerwone na zakończenie rozgrywek pokonały w Wałbrzychu Japonki i Rosjanki, a nie poradziły sobie jedynie z reprezentantkami Dominikany.

Interkontynentalną fazę Ligi Narodów Polki zakończyły na 8. miejscu

Po rewelacyjnej grze na turnieju w Bydgoszczy, gdzie Polki pokonały Argentynę, Niemcy i Belgię, ich pier wszym przeciwnikiem w Wałbrzychu była Japonia. Początek spotkania był obiecujący i wydawało się, że biało-czerwone będą kontynuować pasmo wygranych. Szczególnie dobrze spisywały się Natalia Mędrzyk na zagrywce i Agnieszka Kąkolewska z Malwiną Smarzek w bloku, dzięki czemu nasze siatkarki prowadziły już 5:1. Jednak trener przeciwniczek poprosił o czas i krótka przerwa odmieniła losy spotkania. Podopieczne trenera Nawrockiego zaczęły popełniać proste błędy, a w ataku i obronie pojawiło się sporo proble - mów. Azjatki szybko zmieniły wynik na swoją korzyść i wygrały pierwszego seta. W drugiej części spotkania Polki pokazały się z zupełnie innej strony. Grały skuteczniej i dynamiczniej, szczególnie w ataku. Pewne prowadzenie osiągnęły przy wyniku 7:3. Potem je podwyższały i skończyły na 25:15. Trzeci set był bardziej wyrównany. Biało-czerwone na przemian traciły kilka punktów z rzędu, by po chwili nadrobić. Dopiero przy wyniku 16:13 sytuacja się uspokoiła. Po krótkiej przerwie, szybko doprowadziły do stanu 22:13 i końcówka seta należała do nich. Początek czwartej partii zwiastował szybkie zakończenie meczu. Polki wyszły na prowadzenie 11:4. Rewelacyjną grę pokazała Malwina Smarzek. Wszystko zaczęło się psuć przy wyniku 16:9, kiedy biało-czerwone zaczęły popełniać sporo błędów i zupełnie straciły koncentrację.