Liga Narodów w Aqua Zdroju

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Siatkarska Liga Narodów Kobiet zagości w czerwcowy weekend w Wałbrzychu. – To dla nas wielki zaszczyt, bo takiej imprezy jeszcze w Wałbrzychu nie było – mówił Roman Szełemej podczas oficjalnej konferencji prasowej. – Wałbrzych był naturalnym wyborem. Niejedna impreza gościła już w tutejszym Aqua Zdroju i zawsze ze współpracy byliśmy bardzo zadowoleni – dodał Jacek Kasprzyk – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

avatar
Prezes PSPS Jacek Kasprzyk oficjalnie przekazał Wałbrzychowi nominację do organizacji meczów Ligi Narodów kobiet (fot. archiwum PZPS)

Rozgrywki siatkarskiej Ligi Narodów zainaugurowane zostaną w tym sezonie. Zarówno w lidze mężczyzn, jak i kobiet o mistrzostwo powalczy w sumie 16 zespołów: 12 stałych oraz 4 pretendujące. Mecze rozgrywane będą w formule każdy z każdym. W sumie, w sezonie rozegranych zostanie 130 spotkań, a każdy z zespołów rozegra przynajmniej 15 meczów. W rywalizacji pań udział wezmą następujące kraje stałe: Brazylia, Włochy, USA, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja. Krajami pretendującymi są natomiast: Polska, Argentyna, Dominikana oraz Belgia. Warto dodać, że występ reprezentacji Polski w Lidze Narodów to efekt ubiegłorocznego sukcesu w poprzednim formacie rozgrywek – World Grand Prix, kiedy to biało-czerwone wygrały II dywizję WGP. W lidze panów zagrają: Brazylia, Włochy, USA, Chiny, Serbia, Francja, Argentyna, Iran, Polska, Niemcy, Japonia, Rosja oraz Austria, Korea Południowa, Kanada i Bułgaria. Panowie grać w Polsce będą w ostatni weekend maja oraz w pierwszy weekend czerwca, odpowiednio w Katowicach, Krakowie oraz Łodzi. Panie natomiast w dniach 5-7 czerwca rozegrają mecze w Bydgoszczy, a od 12 do 14 czerwca gościć będą w wałbrzyskim Aqua Zdroju.

ALEKSANDRA SZUMSKA

 Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.