Lowlanders Białystok pierwszym rywalem Panthers Wrocław

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 18 marca 2019

To samo, tytułowe pytanie zadaliśmy przed rokiem, zapowiadając premierowe starcie nowego sezonu pomiędzy Panthers Wrocław a Lowlanders Białystok. Zagadnienie ani trochę nie straciło na aktualności, obie drużyny ponownie zmierzą się na inaugurację, wydają się też najpoważniejszymi kandydatami do uczestnictwa w Polish Bowl 2019.

avatar
W marcu ubiegłego roku, w pamiętnym Snow Bowl, Panthers okazali się lepsi od Lowlanders (fot. archiwum Panthers Wrocław)

Pamiętny pojedynek, w typowo zimowej scenerii, na śniegu i przy minusowej temperaturze – spotkanie z marca 2018 zapadło w pamięć każdemu, kto mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zdecydował się wspierać gospodarzy. Wtedy jeszcze zgadzał się wynik, czego akurat nie można powiedzieć o lipcowej konfrontacji. Pierwszy finałowy pojedynek w nowej formule rozgrywek był o wiele bardziej wyrównany. Ludzie z Nizin zagrali dobrze w defensywie, wykorzystali błędy Panter i w ostatniej kwarcie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Mają swojego Piątka

Tuż po porażce w Polish Bowl Pantery zakasały rękawy i rozpoczęły transferową ofensywę. Jakości mają dodać Antoni Idziak (ostatnio Kozły Poznań), Adrian Brudny (niemiecki New Yorker Lions), a także dwa klubowe tercety – Kamil Piątek, Daniel Jagodziński i Marcin Osumek z Tychy Falcons oraz Piotr Gołacki, Paweł Barul i Przemysław Banat z AZS UWM Olsztyn Lakers. Grę wrocławian poprowadzi nowy quarterback Chris Forcier, który ma za sobą treningi w klubach NFL, z kolei linię defensywną wzmocnił doskonale znany kibicom Deante Battle, który najwyraźniej stęsknił się za Wrocławiem. Popularny „Antek” w poprzednim sezonie występował w węgierskim Miskolc Steelers. Roszady nastąpiły też – a może przede wszystkim – w sztabie szkoleniowym. Z klubem pożegnał się Nick Johansen, którego w roli head coacha zastąpił Val Gunn, przed laty opiekun Devils Wrocław. Koordynatorem defensywy został Skip Albano, któremu pomagać będzie Francuz, Rodrigue Aligenes. To nie koniec szkoleniowych nowości w szeregach Panter, bo wicemistrzowie kraju rozpoczęli także współpracę w trenerem przygotowania fizycznego, Michałem Jędrzejczykiem.

ARKADIUSZ BARSKI

W tym numerze prezentujemy skarb dla każdego kibica Panter, z zapowiedzią premierowego meczu, opiniami zawodników, kadrą, terminarzem i kilkoma innymi ciekawostkami!


źródło: brak danych


Proste pytanie: 9 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.