Memoriał Tomasza Jędrzejaka

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Przedsezonowa próba generalna żużlowców Betard Sparty Wrocław przypadła na rozgrywany w stolicy Dolnego Śląska Memoriał Tomasza Jędrzejaka. Zawody miały również szczytny cel, bo całkowity dochód z ich organizacji zostanie przekazany na sfinansowanie edukacji córek Tomasza Jędrzejaka.

avatar
W sobotę Spartanie zmierzyli się z Włókniarzem, a dzień później upamiętnili swojego kolegę – Tomasza Jędrzejaka

Nie zapomnieli o kapitanie

Memoriał, który odbył się w minioną niedzielę, miał na celu upamiętnienie zmarłego w ubiegłym roku Tomasza Jędrzejaka, który przez znaczną część swojej kariery był związany z Betard Spartą Wrocław. Warto docenić w tym miejscu zaangażowanie organizatorów i żużlowców, którzy wystąpili we Wrocławiu na własny koszt. Kompletowaniem składu zajął się Maciej Janowski, dlatego niemal dziesięć tysięcy kibiców mogło oglądać oprócz swoich ulubieńców takich żużlowców jak Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel czy Fredrik Lindgren. Formą zawodów był czwórmecz, a każdy z zespołów mógł skorzystać z dżokera, który tym razem nosił nazwę „Ogóra”.

Start na chorągiewkę

Organizatorzy zawodów dopięli wszystko na ostatni guzik, jednak na przeszkodzie w ich rozegraniu stanęły problemy związane z awarią maszyny startowej. Z tego też powodu zawody zostały opóźnione niemal o godzinę, a żużlowcy startowali na chorągiewkę. Nieco zniecierpliwieni kibice mogli być zadowoleni już po pierwszym biegu, który zakończył się zwycięstwem zawodnika drużyny niebieskiej – Taia Woffindena. Oklaski zebrał również Gleb Czugunow (drużyna żółta), który minął na dystansie Pawła Przedpełskiego. To był jednak przedsmak emocji w drugim wyścigu, gdy Maksym Drabik na ostatnich metrach został minęły przez Janusza Kołodzieja. Fanów wrocławskiego klubu martwiących się o formę Vaclava Milika uspokoił sam zainteresowany, który poradził sobie z Piotrem Protasiewiczem i Adrianem Miedzińskim.

DAMIAN ORŁOWICZ


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment