Miedź rozbiła Chojniczankę

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 9 marca 2020

Na takie spotkanie czekaliśmy w Legnicy wszyscy! Podrażniona potknięciem na inaugurację ligowej wiosny Miedź rozbiła w kolejnym domowym meczu Chojniczankę Chojnice. Patrząc na wynik końcowy trudno uwierzyć, że niewiele kwadrans przed końcem na tablicy wyników widniał remis 2:2.

Miedź po świetnym meczu rozgromiła Chojniczankę (fot. P. Karolczuk)

Legniczan wyraźnie zabolało ubiegłotygodniowe niepowodzenie. W konfrontacji z Chojniczanką postanowili udowodnić, że cały czas interesuje ich awans do ekstraklasy. Od początku spotkania to legniczanie starali się nadawać ton grze, a rywale z Grodu Tura nastawili się głównie na wyprowadzanie groźnych kontrataków, jak w 11. minucie, gdy uderzali wyraźnie nad bramką Łukasza Załuski. W 18. minucie Kacper Kostorz przejął piłkę w polu karnym Chojniczanki i odegrał do Marquitosa, ale ten posłał piłkę obok bramki. Cztery minuty później młody napastnik spróbował strzału z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił.
W 24. minucie Miedź wreszcie dopięła swego. Kostorz wystawił w polu karnym piłkę Marquitosowi, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Minutę później Marcos otrzymał piłkę od Omara Santany, ale tym razem przestrzelił. W 29. minucie niecelny strzał oddał Mateusz Kuzimski. Były zawodnik Miedzi nie pomylił się minutę później, strzałem przy słupku wyrównując wynik spotkania. W 32. minucie Kuzimski otrzymał kolejne groźne podanie, ale sytuację wyjaśnił Bożo Musa. Już w doliczonym czasie z dystansu uderzył Marquitos, ale Radosław Janukiewicz był na posterunku.