Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim

Polska drużyna sprinterek w składzie – Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik zdobyła na łyżwiarskich Mistrzostwach Europy w Heerenveen brązowy medal, bijąc o prawie dwie sekundy rekord kraju. Blisko podium na 500 metrów w indywidualnym starcie był Artur Nogal.

Jeden medal polskich panczenistów

Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik wywalczyły w słynnej hali Thialf brązowe medale Mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu sprinterskim. Rywalizacja nie była zbytnio zacięta, gdyż na starcie stanęły tylko cztery drużyny – Rosjanki, Niderlandki, Białorusinki i właśnie Polki. Nasza drużyna jechała w parze z białoruską i wyprzedziła ją o ponad dwie sekundy. – To był najszybszy nasz bieg w historii, pobiliśmy o prawie dwie sekundy rekord Polski, więc jesteśmy bardzo zadowolone – powiedziała reprezentująca Cuprum Lubin Kaja Ziomek. Walkę o złoto stoczyły gospodynie z Rosjankami i przegrały ją nieznacznie, bo o 0,44 sekundy. W rywalizacji męskich drużyn triumfowali Rosjanie, przed Norwegami i Szwajcarami. Polacy zostali niestety zdyskwalifikowani. Pierwszego dnia ME rozegrano biegi na dystansie 1500 metrów. Bardzo dobre 9. miejsce zajęła Natalia Czerwonka, uzyskując czas – 1:57.05. Zwyciężyła niesamowita idolka miejscowej publiczności – Ireen Wuest, przed dwiema Rosjankami – Evgeniią Lalenkovą i Yekateriną Shikhovą. Pozostałe Polki zajęły dalsze pozycje – Karolina Bosiek – 14., a Karolina Gąsecka 19. Wśród panów triumfował Niderlandczyk Thomas Krol, wyprzedzając Rosjanina Denisa Yuskova i swojego rodaka Patricka Roesta. Marcin Bachanek zajął 12. miejsce. – Życiówka zawsze cieszy. Jest coraz bliżej do Mistrzostw Świata, do których się szykuję i zakładaliśmy z trenerem, że forma będzie rosnąć. Sam jestem jednak lekko zaskoczony, ale jestem zadowolony i wiem, że praca popłaca. Po to trenuję, żeby być jak najlepszym. Krok do przodu został zrobiony, teraz ważne, żeby tych kroków było jak najwięcej – mówił Bachanek. Pod koniec stawki finiszował Sebastian Kłosiński, był dziewiętnasty.

IRENEUSZ BUCZYŃSKI

Dawid III

Dawid Kubacki wygrywa Turniej Czterech Skoczni! Polak wBischofshofen nie dał szans rywalom i stanął na najwyższym podiumw konkursie, jak i w klasyfikacji generalnej!

Zimowe szaleństwo...

Ledwo zakończył się ostatni sezon w sportach zimowych, a już rozpoczął się kolejny. W Salt Lake City Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach PŚ na 500 metrów, a para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew szóste w Grand Prix Francji w łyżwiarstwie figurowym.

M i s t r z !

Takiego konkursu w historii mistrzostw świata jeszcze nie było! Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował 27.

Podbiła Jakuszyce!

Świetna atmosfera, genialnie przygotowane trasy sprawiły, że w tegorocznym Biegu Piastów – Festiwalu Biegów Narciarskich wystartowało w sumie ponad 5 tys. zawodników z ponad 30 krajów!