MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 27:23 (14:10)

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 29 października 2018

Piłkarki ręczne KPR-u Gminy Kobierzyce nie po raz pierwszy w tym sezonie udowodniły, że muszą się z nimi liczyć najsilniejsze zespoły w PGNiG Superlidze Kobiet. W ubiegłą środę zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską nieznacznie uległ na wyjeździe mistrzyniom Polski, a losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach.

avatar
KPR Gminy Kobierzyce może w tym sezonie powalczyć o coś więcej niż tylko miejsce w czołowej szóstce PGNiG Superligi Kobiet (fot. archowum KPR Gminy Kobierzyce)

Przy stanie 24:22 dla MKS-u Perły Lublin żaden z zespołów przez dłuższy moment nie potrafił rzucić bramki. Pierwsze przełamały się niestety zawodniczki z Lublina i to one rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść. – To spotkanie możemy zaliczyć do udanych. Były momenty, w których grałyśmy jak równy z równym z aktualnymi mistrzyniami Polski. Zabrakło nam nieco dojrzałości i zdecydowania w samej końcówce meczu – przyznała Edyta Majdzińska, trenerka KPR-u Gminy Kobierzyce. Po raz kolejny najskuteczniejsza była w szeregach dolnośląskiego zespołu niezawodna na linii siódmego metra Anna Mączka. Ostatnie spotkanie do udanych może zaliczyć także m.in. Kinga Jakubowska, nastoletnia jeszcze rozgrywająca zespołu z Kobierzyc, która wzięła udział w kończącym się dzisiaj (poniedziałek – dop. DO) zgrupowaniu reprezentacji Polski. Przerwę w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, spowodowaną m.in. obchodami stulecia piłki ręcznej w Polsce, zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce spędzą na piątym miejscu w tabeli. Ich przewaga nad grupą spadkową wynosi już cztery punkty. Forma prezentowana przez dolnośląski zespół pokazuje jednak, że KPR Gminy Kobierzyce może powalczyć o coś więcej, a znalezienie się w czołowej szóstce PGNiG Superligi Kobiet już na ten moment wydaje się niemal pewne.

DAMIAN ORŁOWICZ

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.