MKS Szczawno-Zdrój zagra na wirtualnym boisku

Aleksandra Szumska, czwartek, 9 kwietnia 2020

MKS Szczawno-Zdrój wraca na boisko, jednak nie to trawiaste, tylko wirtualne. Klub ze Szczawna-Zdroju weźmie bowiem udział w ogólnopolskim turnieju gry FIFA 20, który dla klubów z niższych lig (od IV ligi do B-klasy) zorganizuje warszawski klub PKS Radość.

avatar
Fot. Archiwum klubu

Turniej zorganizowany zostanie na dwóch platformach – PS4 i Xbox One. Mineralni zgłosili chęć gry na obu konsolach. W turnieju wezmą udział 32 zespoły, po 16 na każdą z konsol. Pierwsza kolejka rozegrana zostanie w piątek 10 kwietnia, natomiast losowanie drużyn jakimi przyjdzie rywalizować zawodnikom zapowiedziane jest na godzinę 13:00 w dniu 9 kwietnia, na Fanpegu organizatorów, czyli drużyny PKS Radość. Co ciekawe zawodnicy rywalizować będą zespołami z Ekstraklasy, jednak z ujednoliconymi umiejętnościami wszystkich zawodników do 85. Ma to na celu wyrównać szanse wszystkich zespołów biorących udział w zabawie, której partnerem jest firma bukmacherska ForBet, znana w całym kraju.

Jako swoich głównych reprezentantów, MKS wystawił Michała „Wiadera” Wiadernego oraz Tobiasza Skurę. Pierwszy z nich, ma 12 lat, jednak pomimo bardzo młodego wieku, wie, jak grać i zwyciężać w FIFĘ. Michał w lutym tego roku, zajął bowiem 2. miejsce w turnieju FIFY w Dzierżoniowie, który organizował E-sport dla każdego, ściśle współpracujący z zespołem z uzdrowiska. Warto zaznaczyć, że w tym turnieju, nie było podziału na kategorie wiekowe, więc tym większe brawa należą się Wiaderowi. MKS widzi potencjał w tym młodym zawodniku, dlatego bez wachania wystawia go jako swojego reprezentanta na konsoli PS4 w tym prestiżowym turnieju.

Drugim z reprezentantów będzie 21 letni Tobiasz Skura, który swoje miejsce w drużynie MKS-u wywalczył podczas eliminacji do drużyny, które zorganizował klub. Tobiasz zagra w barwach zielono-biało-zielonych na konsoli Xbox One. Do eliminacji oprócz Tobiasza, zgłosiło się jeszcze 11 zawodników, którzy mieli do rozegrania ze sobą mecze każdy z każdym wraz z rewanżami. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się zawodnik o tajemniczym gametagu KDV Strim37v. Za tym nickiem ukrywa się właśnie Tobiasz Skura, który przegrał tylko jeden pojedynek. Tobiasz pomimo zaledwie 21 lat, ma na swoim koncie kilka sukcesów w najpopularniejszej grze sportowej, jaką jest właśnie FIFA. Nic dziwnego, bowiem w FIFĘ gra już od 11 roku życia. Jednym z większych sukcesów Tobiasza, jest wygranie turnieju kwalifikacyjnego online Ekstraklasa Games do ekstraklasowej drużyny Wisła Płock. Niestety, Tobiasz w wewnętrznych eliminacjach przegrał i ostatecznie nie załapał się do drużyny. Na niepowodzeniu Tobiasza zyskał MKS, bowiem na 15 kolejek przywdzieje on trykot Mineralnych. Wspomniane zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym online do drużyny z Płocka, to nie jedyny sukces Tobiasza. Zdobył on bowiem także mistrzostwo Ligi VPL z drużyną Blokers w wirtualne kluby w FIFA 19 oraz zajął 2. miejsce w lidze esport notosport. Na co dzień Tobiasz reprezentuje również orgranizację KDV Gaming, więc z pewnością wie, o co chodzi w tej grze.
My jesteśmy dumni z tego, że Tobiasz zdecydował się po pierwsze wziąć udział w eliminacjach i po drugie reprezentować nasz klub w turnieju, którego partnerem jest jeden z największych bukmacherów w kraju. Rezerwowym zawodnikiem na konsolę Xbox One będzie  Adam Boruń, który w eliminacjach zajął 2. miejsce.

 RED

 

 


źródło: informacja prasowa


Proste pytanie: 6 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.