Moda na szermierkę!

Maciej Piasecki, poniedziałek, 6 lutego 2017

Za nami kolejne zawody organizowane przez wrocławski klub Kolejarz Wrocław „Moda na szermierkę”. Tym razem turniej, a jednocześnie akcja, która ma promować tę piękną dyscyplinę sportu zorganizowana została w galerii handlowej Magnolia Park.

Młodzi adepci szermierki mierzyli się tym razem podczas akcji zorganizowanej przez Kolarz Wrocław w galerii Magnolia Park (fot. K. Ziółkowski)

W rywalizacji wzięli udział najmłodsi adepci szermierki z wielu klubów, także tych z poza Dolnego Śląska. Walki toczyły się zarówno w szpadzie, jak i we florecie. W najmłodszej kategorii wiekowej wśród szpadzistek triumfowała Patrycja Pelon (UKS Start Opole). Kolejne miejsca na podium zajęły: Oliwia Tercjak (KS Szpada Wrocław), Lena Pajęcka (AZS AWF Wrocław) oraz Joanna Kołpa (UKS MDK Olimp Lubin). W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców triumfował Hugo Klughars (UKS MKD Olimp Lubin), który w finale pokonał Kacpra Komińskiego (AZS AWF Wrocław). Na trzecim miejscu uplasowali się: Jerzy Giedrojć (KS Szpada Wrocław) i Szymon Walkowiak (AZS AWF Wrocław). Rywalizację dziewczynek w kategorii 2004–2005 zdominował klub z Lubina. Pierwsze miejsce dla Klughard, która wygrała z Oliwią Jajko. Na trzeciej pozycji uplasowały się Alicja Jaworska (Piast Legnica) oraz Oliwia Opoń (KS Szpada Wrocław). W tych samych rocznikach, ale wśród chłopców triumfował Mikołajczka – zawodnik Kolejarza Wrocław, przed Kacprem Łuckim (UKS MDK Olimp Lubin). Kolejne miejsca zajęli Jakub Gałecki (Piast Legnica) i Marcel Łuszczek również z Lubina. Wśród dziewcząt rozegrano także zawody w kategorii do 17 lat. Wygrała je Olga Strzelczyk z Piasta Legnica przed: Zofią Janelli, Heleną Piekarską (obie Szpada Wrocław) i Agatą Wróblewską (Kolejarz Wrocław). W niedzielę na planszę w Magnolia Park wyszli floreciści i florecistki. W rocznikach 2006 zwyciężyła Bianka Telatyńska (Kolejarz Wrocław). W finale wygrała ze swoją klubową koleżanką Aleksandrą Binko. Wśród chłopców najlepszy był Marceli Cendrowski (Kolejarz Wrocław). Kolejne miejsca dla: Filipa Starkowskiego, Jakuba Fogta (obaj Polonia Leszno) i Adama Kruszona (Wrocławianie). Podczas gdy najmłodsi rywalizowali we Wrocławiu, spadziści w kategorii juniorskiej mierzyli się na pucharze świata w Helsinkach. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Szpady Wrocław. Maciej Bielec przegrał z reprezentantem Japonii Kano Koki 15:11 i zajął 5. miejsce, a jego klubowy kolega Michał Opałka przegrał z Włochem Martini Cosimo 15:7 zajmując 8. miejsce. W finale spotkał się Japończyk z Włochem i wygrał ten pierwszy 15:10 W zawodach startował jeszcze Jerzy Nawrocki ze Szpady który uplasował się na 28. miejscu.