Pantery przed finałowym starciem z Lowlanders

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 24 czerwca 2019

Dlaczego wielki finał Ligi Futbolu Amerykańskiego będzie dla zawodników Panthers Wrocław tak istotny? Jak pokonać Lowlanders Białystok i co jest dla Panter główną motywacją? – Nie ma nic gorszego niż widok twojego przeciwnika podnoszącego puchar na twoim stadionie, przed twoją publicznością – nie pozwolimy, by to się powtórzyło – przekonuje defensywny liniowy wrocławian, Szymon Adamczyk. Sprawdźmy co jeszcze ma do powiedzenia przed zbliżającym się Polish Bowl i co mają do powiedzenia jego boiskowi towarzysze.

avatar
Przed futbolistami Panthers Wrocław (biało-czarne stroje) ostatnia, najtrudniejsza przeprawa. W meczu finałowym LFA zmierzą się z obrońcą tytułu, Lowlanders Białystok (fot. L. Mukhamadeeva)

1. Dlaczego Polish Bowl XIV będzie dla Ciebie wyjątkowy?
2. Co jest dla Ciebie główną motywacją przed finałem LFA? Chęć zdobycia mistrzostwa Polski, żądza rewanżu na Lowlanders za ubiegłoroczną porażkę, przerwanie serii finałowych niepowodzeń we Wrocławiu czy jeszcze coś innego?
3. Co będzie kluczem do pokonania drużyny z Białegostoku?

KAMIL RUTA (LINEBACKER)
1. Wyjątkowy będzie na pewno. Tak samo jak dziesięć poprzednich, w których zagrałem. Każdy to nowa historia, wszystkie na swój sposób były wyjątkowe. Kluczowe, by wspominać go z wielką przyjemnością.
2. Największa to zawsze udowodnienie innym, jak bardzo się mylą myśląc, że są lepsi od nas. Trenujemy najciężej w kraju i po prostu zasługujemy na to mistrzostwo. Trzy razy przegrywałem finały, gdzie główną przyczyną porażki była niesubordynacja importowanych zawodników. I wiem, ze jedyną drużynę, która wygrywała z nami w finale w „uczciwych” okolicznościach, tym razem pokonaliśmy w półfinale.
3. Kluczem będzie zatrzymanie ich ataku i wystrzeganie się głupich strat punktów czy posiadania piłki. Według mnie w obecnej formie możemy przegrać jedynie sami ze sobą w naszych głowach.

SZYMON ADAMCZYK (DEFENSIVE LINE)
1. Dostaliśmy kolejną szansę na wzniesienie pucharu u nas we Wrocławiu, i to w dodatku naszym stadionie, który jest naszym drugim domem.
2. Główna motywacja to chęć rewanżu, którą mam w sercu od gwizdka kończącego ostatni finał. Nie ma nic gorszego niż widok twojego przeciwnika podnoszącego puchar na twoim stadionie, przed twoją publicznością – nie pozwolimy, by to się powtórzyło.
3. Do tego meczu przygotowujemy się jak do każdego innego spotkania, nie czujemy presji i robimy swoje.

Zebrał
ARKADIUSZ BARSKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment