PGNiG Puchar Polski Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 20 maja 2019

Podopieczne Bożeny Karkut zdobyły Puchar Polski! W finale rozgrywanym w Gnieźnie lubinianki pokonały Pogoń Szczecin 25:19 (15:6). To piąty triumf Metraco Zagłębia Lubin w tych rozgrywkach.

W finale Pucharu Polski szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin pokonały Pogoń Szczecin i po raz piąty sięgnęły po to trofeum (fot. archiwum)

Dominacja lubinianek

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w bardzo dobrym stylu sięgnęły po kolejne trofeum pod wodzą Bożeny Karkut! W ćwierćfinale tych rozgrywek lubinianki uporały się, KPR-em Jelenia Góra, a w walce o finał rozbiły one MKS Perła Lublin 22:11 (15:4). Podobnie jak w półfinale, tak i w decydującym meczu o końcowym triumfie Metraco Zagłębie rozegrało wyśmienitą pierwszą część spotkania. Duża w tym zasługa dwóch zawodniczek – Moniki Maliczkiewicz i Kingi Grzyb. Pierwsza z nich broniła w tej części gry z ponad 64% skutecznością, natomiast skrzydłowa lubinianek była bezbłędna i ośmiokrotnie pokonała strzegącą bramki Pogoni Monikę Pruenster. – Trzeba przyznać, że Łosiu (Monika Maliczkiewicz – dop. DO) broniła w tym meczu znakomicie. Kinga Grzyb była za to bardzo skuteczna. Mamy mocny zespół na każdej pozycji. Tylko czekamy na to, kto będzie naszym najmocniejszym punktem. Czasem jest to skrzydłowa, innym razem pierwsza linia gra główną rolę. Naprawdę można liczyć tu wszystkie zawodniczki – przyznała Małgorzata Buklarewicz, rozgrywająca Metraco Zagłębia Lubin. Co ciekawe, w pierwszych pięciu minutach żaden z zespołów nie potrafił zdobyć bramki. Impas strzelecki przełamała dopiero Kinga Grzyb. W trakcie całej pierwszej połowy kibice Metraco Zagłębia Lubin aż piętnastokrotnie mogli cieszyć się ze zdobytej bramki, natomiast sympatycy szczecinianek tylko sześć razy. Wynikało to również z faktu, że zawodniczki Pogoni znacznie częściej popełniały błędy własne.