PGNiG Superliga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 7 maja 2018

Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin miały szansę na to, by już w minioną sobotę cieszyć się ze zdobycia wicemistrzostwa Polski, jednak przegrały we własnej hali z Energą AZS Koszalin 19:20 (10:10). Cały czas o uniknięciu baraży może marzyć KPR Jelenia Góra, który wywalczył trzy punkty w starciu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wciąż jeszcze są niepewne wicemistrzowskiego tytułu (fot. MKS Zagłębie Lubin)

Sądna środa Zagłębia

W Lubinie szampany muszą się więc mrozić do najbliższej środy, gdy rywalem zespołu prowadzonego przez Bożenę Karkut będzie ustępujący mistrz Polski – GTPR Gdynia. Strata punktów nie wchodzi w grę, bo w ostatniej kolejce Metraco Zagłębie Lubin czeka arcytrudny wyjazd do Lublina. Miedziowe mogą żałować, że nie zapewniły sobie wicemistrzostwa Polski w starciu z Energą AZS Koszalin, bo była ku temu bardzo dobra okazja. Początek sobotniego spotkania przebiegał pod ich dyktando. Lubinianki nie myliły się w ataku, a tego samego nie można było powiedzieć o koszaliniankach, więc w trakcie pierwszych dziesięciu minut wypracowana została przez nich pięciobramkowa przewaga. Nie udało się im jej jednak utrzymać do końca pierwszej połowy, ponieważ często musiały sobie radzić w osłabieniu, co skrzętnie wykorzystały rywalki. – Dobrze rozpoczęłyśmy mecz, jednak kary na początku meczu czy pod koniec pierwszej połowy ułatwiły koszaliniankom nadgonienie wyniku. Czerwona kartka Gosi Buklarewicz pozbawiła mnie dodatkowo pola manewru. Nie tylko w obronie, ale również jako zmienniczki dla Karoliny Semeniuk, która musiała rozegrać cały – mecz, a przydałoby się jej kilka minut odpoczynku – oceniła Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.