PGNiG Superliga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 14 maja 2018

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin środowym zwycięstwem nad GTPR-em Gdynia 31:15 (16:9) zapewniły sobie tytuł wicemistrzyń kraju. To szesnasty medal w historii żeńskiej sekcji tego klubu, a jedenasty dla Karoliny Semeniuk, która postanowiła po tym sezonie zakończyć karierę sportową.

Lubinianki w środę zapewniły sobie wicemistrzostwo Polski (fot. archiwum klubu)

GTPR bez szans

O samym spotkaniu Metraco Zagłębia Lubin z ustępującymi mistrzyniami Polski nie trzeba zbytnio się rozpisywać, bo praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty toczyło się ono pod dyktando zespołu prowadzonego przez Bożenę Karkut. Po kwadransie gry ich przewaga nad rywalkami wynosiła już sześć bramek, a do przerwy wzrosła ona jeszcze o jedno trafienie. – Zabrało nam doświadczenia i z tego rodziły się błędy mojego zespołu. Zagłębie na tym korzystało i zdobywało łatwe bramki z kontrataków. Powtarzałem moim podopiecznym, że musimy grać pewną piłkę i zwalniać. Raz, że mam niedoświadczone zawodniczki i może tego nie potrafią, a dwa, że są one ambitne i chciały cały mecz biegać i grać do przodu – wyjaśnił Marcin Markuszewski, szkoleniowiec GTPR-u Gdynia. W drugiej części spotkania lubinianki zdominowały w pełni wydarzenia na parkiecie, tracąc w tym czasie tylko sześć bramek, a zdobywając ich piętnaście. Po raz drugi na listę strzelców wpisała się w tym meczu bramkarka Monika Maliczkiewicz, a najskuteczniejsze na parkiecie były Jovana Milojević oraz Karolina Semeniuk (obie zdobyły po sześć bramek), dla której był to ostatni w karierze mecz przed lubińską publicznością.