PGNiG Superliga Kobiet

Zagłębie Lubin już w najbliższy weekend może cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrza Polski! A może to zapewnić im zwycięstwo w najbliższych dolnośląskich derbach rozgrywanych w Kobierzycach.W minionej kolejce zespół prowadzony przez Bożenę Karkut wywalczył szesnaste zwycięstwo z rzędu pokonując walczącą o medale Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo w niedzielnym meczu wcale nie przyszło łatwo. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:12, a po przerwie więcej do powiedzenia miały zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Podopieczne Krzysztofa Przybylskiego prowadziły w pewnym momencie nawet 17:14. Zagłębie Lubin odzyskało prowadzenie dziesięć minut w pięćdziesiątej minucie i w ostatnich fragmentach meczu zdominowało przebieg wydarzeń na parkiecie. Obrona lubinianek była nie do przejścia, a każda kolejna akcja w ataku kończyła się zdobyciem bramki. Ostatecznie zespół prowadzony przez Bożenę Karkut pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 28:21 (11:12). – To kolejne zwycięstwo, które umacnia nas na pozycji lidera . Od początku spodziewałyśmy się trudnego spotkania z Piotrcovią, która wciąż walczy o medale. Zagłębie Lubin pokazało, że potrafi wytrzymać trudne końcówki – oceniła Bożena Karkut, trenerka Zagłębia Lubin. W drugim z niedzielnych spotkań KPR Gminy Kobierzyce pewnie pokonał na wyjeździe KPR Ruch Chorzów 40:29 (20:13) i zachował drugą pozycję w PGNiG Superlidze Kobiet.

ZAGŁĘBIE LUBIN – PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYB. 28:21 (11:12)

ZAGŁĘBIE: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 3, Kurdzielewicz, Górna 5, Drabik 3, Galińska, Zawistowska 4, Kochaniak 2, Matieli 7, Noga, Belmas, Świerżewska 1, Milojević.

PIOTRCOVIA: Opelt, Sarnecka – Płomińska 3, Zaleśny 2, Drażyk 3, Klonowska 1, Senderkiewicz, Oreszczuk 1, Roszak 2, Kopertowska, Więckowska 6, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 2, Abramowicz, Sobecka.

RUCH CHORZÓW – KPR GMINY KOBIERZYCE 29:40 (13:20)

RUCH: K. Gryczewska, Bednarska, Chojnacka – Jasinowska 6, Wilczek 5, Lipok 4, Sójka 3, Polańska 3, Jaroszewska 2, Grabińska 2, Kolanko 2, Stokowiec 2, Nimsz, M. Gryczewska, Doktorczyk, Kiel.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Wiertelak 6, Wicik 5, Koprowska 4, Ważna 4, Tomczyk 3, Despodovska 3, Kucharska 2, Mokrzka 2, Janas 2, Buklarewicz 1, Ilnicka 1, Ivanović.

Wyniki pozostałych meczów 22. serii (24-25.04): MKS Perła Lublin – EUROBUD JKS Jarosław 30:26 (17:14),  Młyny Stoisław Koszalin – EKS Start Elbląg 23:23 (11:12) k. 4:2.

8. Ruch Chorzów             20        8          486:659

Następne mecze (01-02.05): Koszalin – Jarosław, Elbląg – Chorzów, Kobierzyce – Lubin, Piotrków Tryb. – Lublin.

DAMIAN ORŁOWICZ

Walka trwa dalej

Zwycięstwo wrocławskich szczypiornistów w starciu z Siódemką Miedzią Legnica pozwoliło im pozostać w walce o końcowe zwycięstwo w I lidze mężczyzn gr. B.

Krok za krokiem

Zagłębie Lubin w 2021 roku nie ma sobie równych. Podopieczne Bożeny Karkut mają na swoim koncie już czternaście zwycięstw z rzędu, a dwa ostatnie to wygrane ze Startem Elbląg w PGNiG Pucharze Polski oraz z EUROBUD JKS-em Jarosław w ramach PGNiG Superligi Kobiet.

Ostatnia akcja

Po raz pierwszy od mistrzostw Europy w 2016 roku biało-czerwoni rozegrali mecz w stolicy województwa dolnośląskiego. Niestety o porażce reprezentacji Polski w Hali Orbita we Wrocławiu zadecydowała bramka w ostatniej sekundzie spotkania.

Mistrzowskie derby dla Zagłębia!

Zagłębie Lubin wykonało kolejny poważny krok w stronę pierwszego od dziesięciu lat mistrzostwa Polski. Podopieczne Bożeny Karkut pokonały w dolnośląskich derbach KPR Gminy Kobierzyce 29:24 (13:13), dzięki czemu przewaga nad lokalnym rywalem w tabeli PGNiG Superligi Kobiet wzrosła do sześciu punktów.