Piąta wygrana Chrobrego Głogów

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 1 października 2018

W takim meczu jak ten, z walczącym o utrzymanie Stomilem Olsztyn, ważnym dla układu tabeli, najważniejsze było zwycięstwo samo w sobie. I pod tym względem Chrobry bardzo dobrze wykonał swoje zadanie. Bramki Michała Michalca i Damiana Kowalczyka zadecydowały o wygranej głogowian 2:0.

Wygrana nad Stomilem była ich piątą w sezonie, a trzecią z rzędu (fot. chrobryglogow.pl)

Głogowianie spisują się ostatnio znakomicie . Po dwóch wygranych w lidze i pewnym triumfie w 1/32 Pucharu Polski zrobili swojej ze słabiutko spisującym się na wyjazdach Stomilem. Chrobry świetnie zaczął to spotkanie. Już w 7. minucie rzut rożny wykonywał Serhiy Napolov, a celnie główkował ten z… rozbitą głową (który to już raz?), a więc Michał Michalec. Szybko zdobyta bramka z pewnością miała wpływ na dalsze losy spotkania. Chrobry nie ruszał mocno do przodu i inicjatywę przejęli goście. W 11. minucie mogli wyrównać, ale strzał Michała Górala wybronił Mateusz Abramowicz. Natomiast w 24. minucie groźnie, choć niecelnie główkował kończący w ten sposób wrzutkę z rzutu wolnego Miłosz Trojak.