Pierwsze zwycięstwo #Volley Wrocław w lidze!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 19 listopada 2018

#Volley Wrocław po trzech przegranych tie-breakach w końcu przełamał własną niemoc wygrywania. Siatkarki trenera Marka Solarewicza pokonały w Kaliszu miejscowy MKS w trzech setach i pewnie zgarnęły trzy punkty.

Z Kalisza siatkarki Volley Wrocław wywiozły trzy „oczka”. (fot. archiwum)

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki Enei PTPS Piła. Podopieczne trenera Hernandeza szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i kontrolowały przebieg gry. W zespole gospodarzy w ataku bardzo dobrze spisywały się Olga Stranzali oraz Marharty Azizova. Siatkarki z Wrocławia nie potrafiły zatrzymać napędzonych rywalek i musiały uznać ich wyższość w tej partii. Pilanki premierowego seta tego spotkania wygrały do 17. W drugim secie gra zmieniła się o 180 stopni. Zawodniczki z Wrocławia szybko przejęły inicjatywę i kontrolowały grę. W drużynie gości wyróżniała się szczególnie Aleksandra Rasińska, która była bardzo skuteczna w swoich atakach. Pilanki nie potrafiły odwrócić już losów tego seta i przegrały go do 11. Trzeci set to właściwie powtórka z drugiej partii. Na siatce dużo lepiej radziły sobie przyjezdne, natomiast pilanki popełniały wiele niewymuszonych błędów. Na nic zdały się przerwy na żądanie trenera Hernandeza i to zawodniczki z Wrocławia prowadziły 1:2. Czwarty set to przebudzenie siatkarek Enei PTPS Piła. Zdecydowanie poprawiło się przyjęcie w pilskiej drużynie. co przekładało się na skuteczne ataki, w głównej mierze kończone przez Stranzali. Podopieczne trenera Solarewicz nie zamierzały jednak oddać tak łatwo tego seta jednak ostatecznie poległy do 21. W tie-breaku pilanki zagrały równie efektywnie co efektownie. W ataku brylowała Stranzali oraz kapitan pilanek, Klaudia Kaczorowska. Zawodniczki z Piły szybko wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końca seta, wygrywając 15:8 i cały mecz 3:2.

ENEA PTPS PIŁA – #VOLLEY WROCŁAW 3:2
(25:17, 11:25, 18:25, 25:21, 15:8)

PTPS: Strantzali (19), Stencel (11), Azizowa (12), Kaczorowska (9), Piotrowska (1), Szpak (5), Pawłowska (libero) oraz Kobus (3) i Chrzan
#VOLLEY: Wers (17), Rasińska (17), Soter (10), Murek (15), Gajewska (1), Łozowska (6), Kuziak (libero) oraz Felak (2), Piśla i Wołodko (4)