PKO Ekstraklasa KGHM Zagłębie Lubin zwycięskie w Gliwicach

Trzecie zwycięstwo w sezonie przyszło KGHM Zagłębiu Lubin zdecydowanie najtrudniej. Jedyna bramka w rywalizacji z Piastem Gliwice padła dopiero w 97. minucie spotkania, jej strzelcem – wprowadzony kwadrans wcześniej Jewgienij Baszkirow. Rosjanin wykorzystał dośrodkowanie Patryka Szysza i ładnym strzałem z woleja posłał futbolówkę do siatki. Dzięki kompletowi punktów, Miedziowi wykaraskali się ze strefy spadkowej i zakotwiczyli w pierwszej połowie tabeli.

TRENERSKI GŁOS

Dariusz Żuraw (trener KGHM Zagłębia): - Wiedzieliśmy, że w Gliwicach nie będzie łatwo, bo Piast jest bardzo mocnym zespołem z czołówki. W pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów, gdyż nie mogliśmy opanować środka pola. Zawodnicy Piasta mieli za dużo miejsca. Po korekcie udało nam się to zniwelować. Było to spotkanie na remis, ale wydaje mi się, że stworzyliśmy trochę więcej klarownych sytuacji. To jednak nigdy nie ma znaczenia, dopóki nie strzeli się bramki. Powiedziałem chłopakom, że po dwóch tygodniach ciężkiej pracy przyszedł efekt i to oczywiście jest mały kroczek. Musimy iść w tym kierunku i wierzyć, że ta praca będzie przynosić zamierzone efekty w następnych meczach (za zaglebie.com).

PIAST GLIWICE – KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN         0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Baszkirow (90+7). Żółte kartki: Mokwa, Steczyk oraz Bartolewski, Balić, Zajíc. Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

PIAST: Plach – Konczkowski, Mosór (86 Miguel Muñoz), Huk, Mokwa – Kądzior, Sokołowski, Chrapek, Tiago Alves (58 Pyrka), Vida (76 Steczyk) – Toril (85 Lipski).

KGHM ZAGŁĘBIE: Hładun – Wójcicki (55 Chodyna), Kruk, Balić (82 Baszkirow), Bartolewski (75 Soler) – Szysz, Poręba (55 Pakulski), Żygulow (82 Ratajczyk), Starzyński, Daniel – Zajíc.

ARKADIUSZ BARSKI

Legia (wreszcie) legła!

Przy prawie 22 tysiącach widzów, wrocławski Śląsk wreszcie – po niemal równo czterech latach – pokonał warszawską Legię! Jedyną bramkę zdobył Victor Garcia.

Łużyce na czele

Łużyce w starciu z Górnikiem pokazały charakter i zostały samodzielnym liderem rozgrywek. Wciąż niepokonany pozostaje Granit, który podzielił się punktami z Chrobrym.

Lider stracił punkty

Miedź Legnica zremisowała na wyjeździe z niepokonaną do tej pory Koroną Kielce. Okazje, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść mieli i jedni, i drudzy.

Wielkie gwiazdy i wielkie pożegnania

Wiele rekordów mityngu oraz najlepszych wyników w historii uzyskanych na polskiej ziemi padło podczas niedzielnego LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Na Stadionie Śląskim z kibicami pożegnał się kończący karierę sportową Piotr Małachowski.