Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w roku 2017

Maciej Piasecki, poniedziałek, 11 grudnia 2017

Od kiedy bolesławieckie Centrum Odkrywania Młodych Talentów zorganizowało pierwszy staż dla dolnośląskich trenerów w Benfice Lizbona, z uwagą śledzimy rozwój tego wyjątkowego projektu. Od 2013 roku pracy słynnego klubu ze stolicy Portugalii przyglądało się już ponad 160 rodzimych szkoleniowców. Kilkanaście dni temu nad rzekę Tag zawitał również przedstawiciel „Słowa Sportowego”. 

avatar
Karolina Kowalczyk obecnie prowadzi w naszym plebiscycie. Głosowanie zakończy się 20 stycznia (fot. K. Ziółkowski)

Trwa głosowanie na najpopularniejszych sportowców i trenerów w plebiscycie „Słowa Sportowego”. W klasyfikacji sportowców na pierwszym miejscu póki co reprezentująca strzelectwo sportowe Karolina Kowalczyk. Przypominamy, że głosować możemy za pomocą SMS-ów oraz kuponów zamieszczanych w tygodniku „Słowo Sportowe”. SMS-y o treści gala.nr kandydata wysyłamy na nr 7157. Na kuponach głosujemy na trzech sportowców, trenera, działaczy oraz drużynę roku.

Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

Ostoja formacji defensywnej tegorocznych mistrzów Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, uczestnik rozgrywek Pucharu Europy, reprezentant biało-czerwonych na The World Games 2017. To był dla niego intensywny sezon, w dodatku zakończony eskapadą za ocean. W sierpniu Szymon odwiedził bowiem stolicę Meksyku, by wziąć udział w prestiżowym meczu pomiędzy ekipą „Pumas” a Europe Warriors, uświetniającym obchody 90-lecia futbolu na miejscowej uczelni (UNAM).

Emilia Maćkowiak (Wrox Gym) – ju-jitsu

Przedstawicielka najbardziej medalodajnej dla Polaków dyscypliny The World Games 2017. Do dorobku siedmiu krążków, zawodniczka Wrox Gym dorzuciła dwa brązy: w drużynie oraz indywidualny w konkurencji Ne Waza. Jej dobra forma w lipcu nie była zaskoczeniem, prawie dwa miesiące wcześniej dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium (Fighting i Ne Waza) podczas czerwcowych mistrzostw Europy w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina).

KLASYFIKACJA

Zawodnicy: Karolina Kowalczyk 205, Łukasz Kubot 112, Małgorzata Buklarewicz 79, Szymon Adamczyk 72, Maria Stenzel 65, Wiktoria Kluska 62, Maksym Drabik 61, Maciej Janowski 54, Monika Brzeźna 42, Agnieszka Kaczmarczyk 38, Maciej Bodnar 25, Łukasz Kaczmarek 24, Filip Broniszewski 21, Aurela Nerlo 15, Marta Lach 13, Jaśmina Zapotoczna 13, Leszek Rajski 13, Joanna Olszewska 10, Andrzej Rządkowski 9, Jacek Gaworski 8, Wojciech Łobodziński 8, Adrian Kurek 7, Natalia Czerwonka 7, Artur Szabar 6, Mateusz Wojtasiński 6, Damian Primel 5, Paulina Nowak 5, Anna Mączka 5, Mateusz Machaj 5, Łukasz Garguła 5, Marcin Robak 3, Bartłomiej Kwiatek 2,, Michał Bąbos 2, Rafał Wołczecki 1, Adam Skakowski 1, Natalia Hendzel 1

Trenerzy: Miłosz Gładoch 747, Rafał Dobrucki 66, Bartosz Skwarski 55, Paulina Brzeźna-Bentkowska/Paweł Bentkowski 52, Arkadiusz Rusin 42, Marek Solarewicz 25, Katarzyna Czuba-Wrońska/Krzysztof Wroński 24, Paweł Rząsa 11, Piotr Stokowiec 10, Krzysztof Głowacki 8, Bartosz Mazur 7, Paweł Krawczyk 7, Dominik Nowak 6, Piotr Lebioda 5, Bożena Karkut 4, Ryszard Pietraszewski 3, Grabowski 3,Kamil Jasiński 2, Paweł Marek Karpiński 1, Dilraba Samadova 1

Działacze: Andrzej Kowal 85, Józef Borowski 69, Tomasz Szulc 58, Zbigniew Prejs 39, Łukasz Bienias 14, Grażyna Działowska 12, Kazimierz Górniak 7, Tomasz Dobrołowicz 6, Maryna Pajączke 6, Sebastian Bednarz 5, Krzysztof Śliwiński 3, Franciszek Hawrysz 3, Jakub Głogowski 2, Mariusz Jędra 2, Janusz Siepietowski 1, Adam Kraska 1.

Drużyna: CCC Sprandi Polkowice 15, Mat Atom Deweloper 12, Metraco Zagłębie Lubin 12, Betard Sparta 7, Panthers Wrocław 5, Zagłębie Lubin S.A. 4, Miedź Legnica 3.

LISTA KANDYDATÓW

SPORTOWCY:

GALA.1 Szymon Adamczyk (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.2 Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – tenis stołowy

GALA.3 Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo szosowe, torowe

GALA.4 Michał Bąbos (AZS UP Wrocław) – WKF

GALA.5 Maciej Bodnar (Bora-Hansgroche) – kolarstwo szosowe

GALA.6 Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław) – szermierka

GALA.7 Monika Brzeźna (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.8 Małgorzata Buklarewicz (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

GALA.9 Natalia Czerwonka (MKS Zagłębue Lubin) – łyżwiarstwo szybkie

GALA.10 Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – żużel

GALA.11 Małgorzata Dymus (Fighter Wrocław) – kickboxing

GALA.12 Ewelina Gala (CCC Polkowice) – koszykówka

GALA.13 Łukasz Garguła (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.14 Jacek Gaworski (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.15 Natalia Hendzel – wyścigi konne

GALA.16 Jarosław Jach (Zagłębie Lubin) – piłka nożna

GALA.17 Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – żużel

GALA.18 Paweł Juraszek (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

GALA.19 Agnieszka Kaczmarczyk (Ślęza Wrocław) – koszykówka

GALA.20 Patrycja Kaczmarczyk (MASK Tytan Oława) – podnoszenie ciężarów

GALA.21 Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin) – siatkówka

GALA.22 Dawid Kasperski (Puncher Wrocław) – kickboxing

GALA.23 Wiktoria Kluska (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.24 Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) – strzelectwo sportowe

GALA.25 Łukasz Kubot – tenis ziemny

GALA.26 Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) – kolarstwo szosowe

GALA.27 Bartłomiej Kwiatek (SLKS Książ) – jeździectwo, powożenie

GALA.28 Marta Lach (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.29 Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

GALA.30 Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.31 Adrian Łyszczarz (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.32 Mateusz Machaj (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.33 Emilia Maćkowiak (Wrox Gym) – ju-jitsu

GALA.34 Anna Mączka (KPR Gminy Kobierzyce) – piłka ręczna

GALA.35 Paulina Nowak (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.36 Magdalena Nowakowska (Budokan Wrocław) – WKF

GALA.37 Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.38 Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

GALA.39 Agata Ozdoba (AZS AWF Wrocław) – judo

GALA.40 Joanna Olszewska (AZS Wrocław) – piłka nożna

GALA.41 Mateusz Pluta (Puncher Wrocław) – kickboxing

GALA.42 Damian Primel (KGHM ZANAM Polkowice) – piłka nożna

GALA.43 Jakub Przeszak (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.44 Leszek Rajski (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.45 Marcin Robak (WKS Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.46 Michał Ronkiewicz (Gym-Fight Wrocław) – kickboxing

GALA.47 Kamil Ruta (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.48 Barbara Rutz (Szpada Wrocław) – szermierka

GALA.49 Andrzej Rządkowski (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.50 Adam Skakowski (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.51 Maria Stenzel (Impel Wrocław) – siatkówka

GALA.52 Artur Szabat (SPR Bór Oborniki Śląskie) – piłka ręczna

GALA.53 Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) – pływanie/ratownictwo wodne

GALA.54 Michał Turyński (Fighter Wrocław) – kickboxing

GALA.55 Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.56 Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.57 Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.58 Joanna Załoga (KPR Jelenia Góra) – piłka ręczna

GALA.59 Jaśmina Zapotoczna (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

 

TRENERZY:

GALA.100 Piotr Babicz (Budokan Wrocław) – karate WKF

GALA.101 Paulina Brzeźna-Bentkowska, Paweł Bentkowski (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo szosowe

GALA.102 Michał Borkowski – wyścigi konne

GALA.103 Katarzyna Czuba-Wrońska, Krzysztof Wroński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – boks

GALA.104 Rafał Dobrucki (Betard Sparta) – żużel

GALA.105 Miłosz Gładoch (FC Wrocław Academy) – piłka nożna)

GALA.106 Krzysztof Głowacki (KS Wrocławianie) – szermierka

GALA.107 Paweł Grabowski (Piast Żerniki) – piłka nożna

GALA.108 Kamil Jasiński (AZS PWSZ Wałbrzych) – piłka nożna

GALA.109 Bożena Karkut (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

GALA.110 Marek Karpiński – piłka ręczna plażowa

GALA.111 Paweł Krawczyk (AZS AWF Wrocław) – szermierka

GALA.112 Sławomir Kołodziej (Polonia Trzebnica) – piłka nożna

GALA.113 Piotr Lebioda (Gwardia Wrocław) – siatkówka

GALA.114 Bartosz Mazur (Orzeł Prusice) – piłka nożna

GALA.115 Grzegorz Niciński (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.116 Dominik Nowak (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.117 Ryszard Pietraszewski (GKS Mirków) – piłka nożna

GALA.118 Marek Rożej (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka

GALA.119 Arkadiusz Rusin (Ślęza Wrocław) – koszykówka

GALA.120 Paweł Rząsa (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.121 Dilraba Samadova (KPR Jelenia Góra) – piłka ręczna

GALA.122 Tomasz Skrzypek (Fighter Wrocław, reprezentacja) – kickboxing

GALA.123 Bartosz Skwarski (KKT Polkowice-Lubin) – karate tradycyjne

GALA.124 Marek Solarewicz (Impel Wrocław) – siatkówka

GALA.125 Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin) – piłka noża

GALA.126 Marcin Ściślak (AZS-AWF Wrocław) – siatkówka

GALA.127 Jan Urban (Śląsk Wrocław) – piłka nożna

GALA.128 Paweł Wita (Siódemka Miedź Legnica) – piłka ręczna

GALA.129 Andrzej Wojtal (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

 

DZIAŁACZE:

GALA.200 Sebastian Bednarz (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – futsal

GALA.201 Łukasz Bienias (prezes Lechii Dzierżoniów)

GALA.202 Józef Borowski (LZS Oborniki Śląskie)

GALA.203 Tomasz Dobrołowicz (Dziewiątka Legnica) – piłka ręczna

GALA.204 Robert Drobina (Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki)

GALA.205 Zbigniew Dubiel (DOZP Wrocław) – pływanie

GALA.206 Grażyna Działowska (Polonia Świdnica) – siatkówka

GALA.207 Jakub Głogowski (Panthers Wrocław) – futbol amerykański

GALA.208 Mariusz Jędra (Śląsk Wrocław) – podnoszenie ciężarów

GALA.209 Andrzej Kowal (OZPN Jelenia Góra) – piłka nożna

GALA.210 Adam Kraska (Polwica Wierzbno) – podnoszenie ciężarów

GALA.211 Bartosz Kubica (COMT Bolesławiec)

GALA.212 Witold Kulesza (Zagłębie Lubin) – piłka ręczna

GALA.213 Martyna Pajączek (Miedź Legnica) – piłka nożna

GALA.214 Zbigniew Prejs (Chrobry Głogów) – piłka nożna

GALA.215 Janusz Siepietowski (dyrektor ds. organizacyjnych SMS Junior Wrocław)

GALA.216 Krzysztof Śliwiński – piłka nożna

GALA.217 Tomasz Szulc – wcześniej CCC Polkowice, Obecnie Akademia Natalii Czerwonki, TSport

GALA.218 Kazimierz Górniak

GALA.219 Franciszek Hawrysz

 

DRUŻYNA ROKU:

GALA.300 Betard Sparta Wrocław

GALA.301 CCC Sprandi Polkowice

GALA.302 Mat Atom Deweloper

GALA.303 Panthers Wrocław

GALA.304 Ślęza Wrocław

GALA.305 Metraco Zagłębie Lubin

GALA. 306 Zagłębie Lubin S.A.

GALA.307 Miedź Legnica

 

OSOBOWOŚĆ 25-LECIA

GALA.400 Renata Mauer strzelectwo sportowe

GALA.401 Piotr Małachowski – lekka atletyka

GALA.402 Józef Tracz – zapasy

GALA.403 Szymon Kołecki – podnoszenie ciężarów

GALA.404 Robert Andrzejuk – szermierka

GALA.405 Maciej Zieliński – koszykówka

GALA.406 Tomasz Motyka – szermierka

GALA.407 Paweł Rańda – wioślarstwo

GALA.408 Maja Włoszczowska – kolarstwo górskie

GALA.409 Adam Medyński – szermierka

GALA.410 Bożena Karkut – piłka ręczna

GALA.411 Józef Lisowski – lekka atletyka

GALA.412 Beata i Artur Dziechcińscy – Betard

GALA.413 Władysław Piszczałka – Mat Atom

GALA.414 Janusz Cymanek– Huber Polska

GALA.415 Andrzej Rusko

GALA.416 Marian Dymalski-AZS Wrocław, wiceprezydent Światowej Organizacji Sportu Akademickiego

GALA. 417 Roman Szełemej – prezydent Wałbrzycha

GALA.418 Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocław

GALA.419 Robert Lewandowski – burmistrz Żmigrodu

GALA.420 Wiesław Wabik – burmistrz Polkowic

GALA.421 Zygmunt Sutkowski – wieloletni prezes Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego

GALA.422 Julian Gozdowski – twórca Biegu Piastów

GALA.423 Elżbieta Mikołajczak – sekretarz Dolnośląskiego Związku Kolarskiego oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej

GALA.424 Andrzej Czamara – Wyższa Szkoła Fizjoterapii

GALA.425 Andrzej Górecki – Burmistrz Czarnego Boru


źródło: własne


Proste pytanie: 9 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.