Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w roku 2018

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 3 grudnia 2018

Za nami kolejny tydzień głosowania. Przypominamy, że głosy w plebiscycie oddawać można na dwa sposoby: za pomocą SMS-ów oraz za pomocą kuponów, zamieszczanych co tydzień w „Słowie Sportowym”.

avatar
Mateusz Masternak od lat potwierdza swoją przynależność do światowej czołówki w wadzie junior ciężkiej (fot. archiwum)

Osoby, które wybiorą pierwszy sposób muszą wysłać wiadomości o treści GALA.numer kandydata pod nr 7178. Kosz wiadomości to 1 zł plus VAT, czyli w sumie 1,23 zł. Każdy SMS to jeden oddany głos. Warto dodać, że w jednym SMS-ie wpisujemy tylko jednego kandydata. Każda osoba może wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości. Głosowanie za pomocą SMS-ów potrwa do 20 stycznia. Jeśli chodzi o kupony, to możemy na nich głosować na trzech sportowców, trenera, działacza oraz drużynę roku. Zawodnikom przyznajemy odpowiednio 3, 2 i jeden punkt. Kupony prosimy wysyłać na adres redakcji, który zamieszczony jest w stopce redakcyjnej na drugiej stronie. Ważna informacja! Ważne głosy oddawać można tylko na kuponach oryginalnych, wyciętych z gazety, kupony skanowane nie będą brane pod uwagę. Nie trzeba uzupełniać wszystkich wolnych miejsc, wystarczy zagłosować na jedną osobę. Kupony przyjmować będziemy do 19 stycznia. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu na kuponach rozlosowane zostaną dwa podwójne zaproszenia na bal sportowca, podobnie wygląda sytuacja w przypadku SMS-ów. Wzorem lat ubiegłych wyniki ogłoszone zostaną podczas wielkiego Balu Sportowca 25 stycznia na Stadionie Wrocław. Każdy może być tego wieczora z nami. Zaproszenia rezerwować można już dziś. Więcej informacji uzyskać można pod nr tel. 609 483 258 oraz adresem mailowym a.szumska- @slowosportowe.pl. Od tego tygodnia w naszym plebiscycie głosować można również na Mateusza Mastarneka. Bokser został dopisany do listy na wiosek jednego z czytelników. Mateusz Masternak w ostatnich latach potwierdzał przynależność do światowej czołówki wagi junior ciężkiej (także jako amator zawodnik wrocławskiej „Gwardii”). Kontrakt zawodowy „Master” podpisał w 2006 r. jako zaledwie 19-latek. Cztery pierwsze, zwycięskie walki na profesjonalnym ringu stoczył w USA. Dostrzegając w Mateuszu wielki talent, Amerykanie zaproponowali mu zmianę obywatelstwa, ale wrocławianin propozycję odrzucił. W październiku 2008 r. zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC, potem skutecznie bronił go aż trzy razy. W Grudniu 2012 wywalczył pas mistrza Europy (już w gronie „dorosłych” pięściarzy). Od tego momentu na stale wszedł do czołówki bokserów kategorii junior ciężkiej. W ub. roku w pojedynku rezerwowym turnieju World Boxing Super Series pokonał w amerykańskim Newark Stivensa Bujaja przez TKO w 7. rundzie. Ten rok zaczął się od znaczącego sukcesu, jakim było zwycięstwo podczas gali w Częstochowie nad Youri Kalengą (przed laty przegrał z Francuzem pojedynek o mistrzowski pas na Starym Kontynencie) – w nagrodę zdobył tytuł WBO European. Ale najważniejszą dotąd walkę w karierze stoczył 20 października 2018 w Orlando (USA) w ćwierćfinale turnieju – już jako jego pełnoprawny uczestnik – WBSS z eks-czempionem globu Yunierem Dorticosem. Wprawdzie uległ nieznacznie na punkty (2x113:115, 1x112:116) faworyzowanemu Kubańczykowi, ale zdaniem wszystkich obserwatorów zaprezentował się znakomicie, potwierdzając słuszność wyboru dokonanego przez organizatorów World Boxing Super Series. „Master” ma nadzieję, że nieznaczna przegrana nie odbierze mu szansy na walkę w nieodległej przyszłości o tytuł mistrza świata w junior ciężkiej w jednej z najważniejszych federacji.

AKTUALNA KLASYFIKACJA

SPORTOWCY:
Szymon Adamczyk 98, Anna Węgrzyn 90, Jolanta Zawadzka 37, Kamil Ruta 27, Rafał Rogaczewski 25, Weronika Gajda 19, Natalia Bajor 23, Jacek Gaworski 19, Natalia Czajkowska 15, Łukasz Kubot 13, Paweł Fajdek 10, Marcin Robak 10, Arkadiusz Michalski 10, Małgorzata Hałas-Koralewska 7, Maciej Janowski 6, Monika Brzeźna 5, Alicja Tchórz 4, Maksym Drabik 4, Tomasz Dziedzic 3, Kinga Grzyb 2, Maja Włoszczowska 2, Monika Maliczkiewicz 2, Jakub Krzewina 1, Joanna Linkiewicz 1, Hubert Hurkacz 1, Dominik Hładun 1
TRENERZY:
Sebastian Gorząd 58, Bartosz Skwarski 46, Tomasz Skrzypek 16, Adam Kraska 13, Artur Szabat 12, Waldemar Królewicz 11, Zdzisław Tolksdorf 7, Grzegorz Widanka 5, Dominik Nowak 4, Bożena Karkut 2, Józef Lisowski 1, Arkadiusz Rusin 1, Robert Światek 1
DZIAŁACZE:
Jakub Bednarek 363, Piotr Turbański 195, Michał Latoś 50, Bartosz Ryś 14, Stanisław Żuk 8, Rafał Zagórski 8, Andrzej Hrehorowicz 7, Bolesław Bałd 2, Martyna Pajączek 2
DRUŻYNY:
Panthers Wrocław 42, SPR Oborniki Śląskie 12, Miedź Legnica 8, CCC Polkowice 10, Orzeł Futsal 7, MAT Atom Deweloper 1

SMS-y wysyłamy na nr 7178 (kosz SMS-a 1 zł +VAT, czyli 1,23 zł)

SPORTOWIEC
GALA.1 Szymon ADAMCZYK (Panthers Wrocław) – futbol amerykański
GALA.2 Rafał AUGUSTYNIAK (Miedź Legnica) – piłka nożna
GALA.3 Natalia BAJOR (AZS UE Wrocław) – tenis stołowy
GALA.4 Maciej BODNAR (Bora-hangrohe) – kolarstwo szosowe
GALA.5 Monika BRZEŹNA (Mat Atom Deweloper Cycling Team) – kolarstwo
GALA.6 Piotr CELEBAN (Śląsk Wrocław) – piłka nożna
GALA.7 Natalia CZAJKOWSKA (UKS Black White Ostrowiec Świętokrzyski) – fitness
GALA.8 Natalia CZERWONKA (MKS Zagłębie Lubin) – łyżwiarstwo szybkie
GALA.9 Maksym DRABIK (Betard Sparta) – żużel
GALA.10 Tomasz DZIEDZIC (Panthers Wrocław) – futbol amerykański
GALA.11 Monika DZIENIS (Talent Wrocław) – podnoszenie ciężarów
GALA.12 Paweł FAJDEK (KS Agros Zamość) – lekka atletyka
GALA.13 Maciej FOLTYN (KS Acan Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice) – futsal
GALA.14 Weronika GAJDA (CCC Polkowice) – koszykówka
GALA.15 Jacek GAWORSKI (KS Wrocławianie) – szermierka
GALA.16 Mateusz GRADECKI (Gradi Golf Club) – golf
GALA.17 Kinga GRZYB (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna
GALA.18 Małgorzata HAŁAS-KORALEWSKA (Hałas Team Strzelin) – sportysiłowe
GALA.19 Natalia HENDZEL – wyścigi konne
GALA.20 Dominik HŁADUN (KGHM Zagłębie Lubin) – piłka nożna
GALA.21 Jan HOŁUB (Śląsk Wrocław) – pływanie
GALA.22 Hubert HURKACZ – tenis ziemny
GALA.23 Oliwia JABŁOŃSKA (Start Wrocław) – pływanie
GALA.24 Filip JAGIEŁŁO (Zagłębie Lubin) – piłka nożna
GALA.25 Maciej JANOWSKI (Betard Sparta ) – żużel
GALA.26 Karolina JURCZYK (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie
GALA.27 Paweł JURASZEK (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie
GALA.28 Justyna KACZKOWSKA (MAT Atom Deweloper) – kolarstwo torowe/szosowe
GALA.29 Kinga KACZMARCZYK (MAKS Tytan Oława) – podnoszenie ciężarów
GALA.30 Natalia KACZMAREK (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka
GALA.31 Łukasz KRAWCZUK (Śląsk Wrocław) – lekka atletyka
GALA.32 Jakub KRZEWINA (Śląsk Wrocław) – lekka atletyka
GALA.33 Łukasz KUBOT – tenis ziemny
GALA.34 Joanna LINKIEWICZ (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka (400 m p.pł.)
GALA.35 Monika MALICZKIEWICZ (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna
GALA.36 Arkadiusz MICHALSKI (Budowlani Opole) – podnoszenie ciężarów
GALA.37 Piotr NIEDŹWIEDZKI (Górnik Wałbrzych) – koszykówka
GALA.38 Rafał OMELKO (AZS AWF Wrocław) – lekka atketyka
GALA.39 Łukasz OWSIAN (CCC Team) – kolarstwo szosowe
GALA.40 Marcin ROBAK (Śląsk Wrocław) – piłka nożna
GALA.41 Rafał ROGACZEWSKI (Panthers Wrocław) – futbol amerykański
GALA.42 Kamil RUTA (Panthers Wrocław) – futbol amerykański
GALA.43 Andrzej RZĄDKOWSKI (KS Wrocławianie) – szermierka
GALA.44 Patryk SYPIEŃ (Klub Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypieniów) – karate kyokushin
GALA.45 Arkadiusz SZIR (Klub Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypieniów) – karate kyokushin
GALA.46 Damian SZWARNOWIECKI (Gwardia /Juvenia Wrocław) – judo
GALA.47 Alicja TCHÓRZ (Juvenia Wrocław) – pływanie
GALA.48 Anna WĘGRZYN (AZS UE Wrocław) – tenis stołowy
GALA.49 Katarzyna WILKOS (Mat Atom Deweloper Cycling Team) – kolarstwo
GALA.50 Maja WŁOSZCZOWSKA (Kross Racing Team) – kolarstwo MTB
GALA.51 Damian WOJTASZEK (ONICO Warszawa) – siatkówka
GALA.52 Wojciech WRÓBLEWSKI (KS Rugby Wrocław) – rugby
GALA.53 Jolanta ZAWADZKA (Polonia Wrocław) – szachy
GALA.54 Kamila ŻUK (AZS AWF Katowice) – biathlon
GALA.55 Mateusz MASTERNAK – boks

TRENER
GALA.100 Michał BORKOWSKI – (WTWK Partynice) – wyścigi konne
GALA.101 Paulina BRZEŹNA-BENTKOWSKA, Paweł BENTKOWSKI (Mat Atom Deweloper) – kolarstwo
GALA.102 Sebastian GORZĄD (Pogoń Pieszyce) – piłka nożna
GALA.103 Kamil JASIŃSKI (AZS PWSZ Wałbrzych) – piłka nożna kobiet
GALA.104 Bożena KARKUT (Metraco Zagłębie Lubin) – piłka ręczna
GALA.105 Andrzej KIJOWSKI (Śląsk Wrocław) – strzelectwo sportowe
GALA.106 Grzegorz KOWALSKI (Ślęza Wrocław) – piłka nożna
GALA.107 Adam KRASKA (LKS Polwica Wierzbno) – podnoszenie ciężarów
GALA.108 Waldemar KRÓLEWICZ (Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki) – łyżwiarstwo szybkie
GALA.109 Zbigniew KRZYŚKÓW (UKS Talent Wrocław) – podnoszenie ciężarów
GALA.110 Jolanta KUMOR – lekka atletyka
GALA.111 Piotr LEBIODA (Gwardia Wrocław) – siatkówka
GALA.112 Jakub LISEWSKI (Huzar Bolesławiec/reprezentacja Polski) – rugby
GALA.113 Józef LISOWSKI (Śląsk Wrocław) – lekka atletyka
GALA.114 Dominik NOWAK (Miedź Legnica) – piłka nożna
GALA.115 Ryszard PIETRASZEWSKI (juniorzy Śląska Wrocław) – piłka nożna
GALA.116 Marek ROŻEJ (AZS AWF Wrocław) – lekka atletyka
GALA.117 Arkadiusz RUSIN (Ślęza Wrocław) – koszykówka
GALA.118 Tomasz SKRZYPEK (Fighter Wrocław) – kickboxing
GALA.119 Bartosz SKWARSKI (Klub karate tradycyjnego Polkowice-Lubin) – karate tradycyjne
GALA.120 Artur SZABAT (SPR Bór Oborniki Śl.) – piłka ręczna
GALA.121 Robert ŚWIĄTEK (WTWK Partynice) – wyścigi konne
GALA.122 Zdzisław TOLKSDORF (AZS UE Wrocław) – tenis stołowy
GALA.123 Zygmunt WALCZAK (UKS Moto Jelcz-Laskowice) – kolarstwo
GALA.124 Grzegorz WIDANKA (Juvenia Wrocław) – pływanie
GALA.125 Andrzej WOJTAL (MKS 9 Dzierżoniów) – pływanie

DZIAŁACZ
GALA.200 Bolesław BAŁD (TC Scott Chroby Głogów) – kolarstwo
GALA.201 Jakub BEDNAREK (FC Wrocław Academy) – piłka nożna
GALA.202 Sebastian BEDNARZ (KS Acana Futsal Orzeł Jelcz-Laskowice) – futsal
GALA.203 Grażyna DZIAŁOWSKA (Polonia Świdnica) – siatkówka
GALA.204 Andrzej HREHOROWICZ (AZS UE Wrocław) – tenis stołowy
GALA.205 Rafał JURKOWLANIEC (Dolnośląski Związek Kolarski) – kolarstwo
GALA.206 Michał LATOŚ (Panthers Wrocław) – futbol amerykański
GALA.207 Stanisław ŁOPACIŃSKI (Dolnośląski Związek Piłki Sitkówki) – siatkówka
GALA.208 Martyna PAJĄCZEK (Miedź Legnica) – piłka nożna
GALA.209 Bartosz RYŚ – rugby
GALA.210 Piotr TURBAŃSKI (Pro-Turnieje) – piłka nożna
GALA.211 Bogdan ZAWISZA (Wrocławski Szkolny Związek Sportowy)
GALA.212 Rafał ZAGÓRSKI (Piast Żmigród) – piłka nożna
GALA.213 Stanisław ŻUK (LKS Sokół Wielka Lipa) – piłka nożna

DRUŻYNA
GALA.300 CCC Polkowice – koszykówka
GALA.301 MAT Atom Deweloper Cycling Team – kolarstwo szosowe
GALA.302 Miedź Legnica – piłka nożna
GALA.303 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – futsal
GALA.304 Panthers Wrocław – futbol amerykański
GALA.305 SPR Oborniki Śląskie – piłka ręczna


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 8 =


Komentarze:
  • Jasiu:
    9 dni temu

    Jadzia, 100% racji. Z niego taki dzisłacz… wtajemniczeni ze środowiska wiedza co robił w Polonii Wrocław.

  • Jadzia:
    13 dni temu

    Słowo sportowe chyba sobie kpi z czytelników, jak można wysunąć kandydaturę Pana Piotra Turbańskiego na działacza skoro firma Pro-turnieje organizuje wyjazdy na turnieje za kasę i działa jako przedsiębiorstwo chyba że Pan redaktor Haraźny który też jest pracownikiem Pro-turnieje tak wymyślił promocję firmy.Obrażacie działaczy którzy społecznie pracują na rzecz sportu na Dolnym Śląsku.

  • Jasiu:
    14 dni temu

    Zgłaszam kandydaturę na działacza roku Pani Katarzyny Ziobro-Franczak prezes 1KS Ślęza Wrocław pierwszego klubu we Wrocławiu , chyba najbardziej aktywny prezes klubu .

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.