Poznaliśmy rozstrzygnięcia w Plebiscycie „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera Akademii Wychowania Fizycznego. Najlepszym wśród sportowców został 400-metrowiec Rafał Omelko, a wśród trenerów po raz kolejny Marek Rożej.

Kryształowa Korona Maratonu Ziemi, której laureatem został:
• prof. dr hab. Jan Chmura Był to wspólny projekt firmy LOGOS TRAVEL Marek Śliwka i Poland Running Academy. Nagroda ta przyznawana jest osobom, które w ciągu 4 lat ukończą pięć z siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach.
Wyniki XXVI Plebiscytu w głosowaniu internetowym:
Najpopularniejszy sportowiec:
• Katarzyna Sobczak – zawodniczka kadry narodowej w pływaniu i parakajakarstwie. Brązowa medalistka mistrzostw Europy w kajakarstwie z Belgradu (Serbia) w 2018 roku.
Najpopularniejszy trener:
• Mikołaj Michalak – trener naszej srebrnej drużyny koszykarskiej, która w roku 2018 zajęła II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski.
Kapituła XXVI Plebiscytu „Życia Akademickiego” na najlepszego sportowca i trenera AWF i KS AZS AWF Wrocław w 2018 r. przyznała nagrody w kategorii:
Działacz sportowy:
• Henryk Nawara – za 40-lecie pracy trenerskiej, propagowanie idei sportu powszechnego, działań na rzecz sportu w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Debiut roku wśród kobiet:
• Dominika Sztandera – pływanie (z australijskiej Adelajdy przywiozła wraz z koleżankami trzy złote medale, dwa brązowe i dwa rekordy świata mistrzostw świata w ratownictwie wodnym. Polska sztafeta z jej udziałem wywalczyła złoto w wyścigu na dystansie 4x50 m z przeszkodami oraz pobiła rekord świata z czasem 1:46,16 oraz brązowy medal w sztafecie zmiennej 4x50 m z czasem 1:39,51)