Po medale na Warmię i Mazury

Monika Pelc, wtorek, 11 czerwca 2019

Tak jak przed rokiem, kolarki i kolarze szosowi o tytuły mistrzów Polski powalczą w Grunwaldzie – jazda indywidualna na czas oraz Ostródzie – wyścig ze startu wspólnego. Organizatorem zawodów jest dolnośląski klub Ślęża Sobótka.

avatar

– W tym roku był problem z organizatorem mistrzostw Polski – przyznaje Przemysław Bednarek ze Ślęży Sobótka. – Ówczesny prezes związku, ze względu na nasze doświadczenie, poprosił nas, żebyśmy po raz kolejny zajęli się tą imprezą. Rozpoczęliśmy rozmowy z gminami, ale było dość późno, żeby wymyślać coś nowego i na to, żeby skompletować potrzebny budżet. Postanowiliśmy, więc zastosować rozwiązanie zeszłoroczne – przyznaje Przemysław Bednarek. Mistrzostwa Polski tradycyjnie już, podobnie jak w innych europejskich krajach, rozegrane zostaną w ostatni weekend czerwca. Tak jak przed rokiem impreza trwać będzie trzy dni – od 28 do 30 czerwca. Zmagania rozpoczną się od jazdy indywidualnej na czas we wszystkich kategoriach wiekowych, poza orlikami, którzy swoje mistrzostwa będą mieli jesienią. Czasówki rozgrywane będą na Polach Grunwaldu na 11-kilometrowej rundzie. Juniorzy, juniorki i elita kobiet do pokonania będą mieli 22 km, a elita mężczyzn 33 km. – W porównaniu do zeszłego roku trasa minimalnie ulegnie zmienie. W nieco innym miejscu zlokalizowany będzie start i meta, a to ze względu na to, że na Polach Grunwaldu budowane jest obecnie nowe muzeum – mówi Przemysław Bednarek. W roku ubiegłym mistrzem Polski na tej płaskiej trasie został Dolnoślązak Maciej Bodar. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli Michał Kwiatkowski oraz Marcin Białobłocki. W rywalizacji pań triumfowała Małgorzata Jasińska. Brązowy medal wywalczyła zawodniczka wrocławskie grupy Mat Atom Deweloper Kasia Wilkos.
Dookoła Ostródy
W sobotę rozpoczną się zmagania w wyścigu ze startu wspólnego. W pierwszej kolejności wystartują juniorki, które nieco ponad 20-kilometrową rundę pokonają trzy razy. Po nich na starcie staną juniorzy, którzy do przejechania będą mieli 122,4 km. Wielkie emocje czekają nas w sobotę, kiedy o koszulki z orłem na piersi walczyć będzie elita kobiet oraz elita mężczyzn. Mistrzynią Polski zostanie ta zawodniczka, która jako pierwsza przejedzie 122,4 km. Największy dystans do pokonania będzie miała oczywiście elita mężczyzn, choć patrząc na mistrzostwa z poprzednich lat 204 km nie wydają się zawrotne. Trasa dookoła Ostródy nie jest wybitnie ciężka. Co prawda znajduje się na niej kilka podjazdów, ale kolarze powiedzieliby, że są to raczej niewielkie zmarszczki. Tym, co może zawodnikom utrudnić życie, może być z pewnością wiatr, ponieważ większa część rundy prowadzi wśród pól i łąk. W zeszłym roku do mety dojechała ucieczka złożona przede wszystkim z przedstawicieli grup World Tour. Mistrzem Polski został Michał Kwiatkowski, który w ten sposób powetował sobie starty z jazdy indywidualnej na czas. Srebro przypadło Maciejowi Bodnarowi, a brąz Łukaszowi Owsianowi. Wśród pań po samotnej akcji wygrała Małgorzata Jasińska. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w ostatni weekend czerwca.
OSZ


źródło: SS nr23


Proste pytanie: 0 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment